Festyn Rodzinny w SP 12

W Szkole Podstawowej nr 12 odbyła się impreza środowiskowa, do której nauczyciele, uczniowie i rodzice przygotowywali się od kilku tygodni. Okazją do spotkania był Festyn Rodzinny, który odbył się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”.

Uroczystego otwarcia majówki dokonała dyrektor szkoły Anna Łabędzka. W festynie wzięli udział: Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, I Zastępca Prezydenta Zbigniew Byszewski. Wśród licznie przybyłych gości obecni byli: Przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Bochenek, Proboszcz Parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej ks. Karol Banasik,dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz instytucji współpracujących ze szkołą.

Na scenie zaprezentowała się sławkowska kapela podwórkowa „Old Bobrorze”, finaliści szkolnej edycji konkursu  pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”. W programie były też pokazy taneczne przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Punktem kulminacyjnym występów  był skecz pt. „Pokręcona bajka” -  z nauczycielami w rolach głównych.

 

Podczas festynu na gości czekało mnóstwo atrakcji: Salon Piękności Królewny Śnieżki, Manufaktura Kopciuszka czy kram z balonami. Amatorzy ruchu mogli wykazać się sprawnością, biorąc udział w Spartakiadzie Bolka i Lolka oraz wybierając się na spacer po okolicy z Filemonem  i Bonifacym, pasjonaci rozgrywek intelektualnych zawalczyli w Bajkowej Zgaduj-Zgaduli. Dla smakoszy swoje podwoje otworzyła Leśna Stołówka Baby Jagi, Grillowa Chata Siedmiu Krasnoludków oraz Cukierenka Czerwona Kapturka. Podczas festynu można było spotkać się ze Sznupkiem oraz obejrzeć z bliska policyjny radiowóz.

Zwieńczeniem imprezy było losowanie nagród w loterii fantowej zorganizowanej we współpracy z milowicką parafią. Posiadacze szczęśliwych kuponów otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów tj. tablet, przenośny głośnik oraz bon do sklepu firmowego. Na zakończenie odbyła się bitwa na balony wodne. Zebrane podczas festynu środki pieniężne zostaną przeznaczone na zakup tablicy multimedialnej do kolejnej pracowni w Szkole Podstawowej nr 12.