Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Gruntowanie powierzchni Everal Primer

Gruntowanie pomaga przygotować poszczególne powierzchnię do nałożenia kolejnych warstw, dzięki czemu całość znajdująca się na ścianie lub podłodze będzie dobrze związana. Do gruntowania często używa się środka Everal Primer.

Everal Primer podczas prac budowlanych

everal primer jest dostępny na rynku pod postacią matowej farby alkidowej o tiksotropowej konsystencji. Może nie do końca każdy ma pewność z czym ma tak naprawdę do czynienia, ale może być pewien, że jest to jeden ze środków chętnych do wykorzystania podczas gruntowania. Jak zorientować się czy na danej powierzchni potrzebne jest gruntowanie? Wystarczy powierzchnię przetrzeć wierzchem dłoni. Jeżeli zostanie na niej biały ślad, to można mieć pewność, że konieczne będzie wykonanie takich prac budowlanych.

Everal Primer do gruntowania

Everal Primer jest środkiem, który dobrze pomoże przygotować takie powierzchnie, jak powierzchnie szpachlowane, ceglane i gipsowe. Warto go mieć pod ręką, dzięki czemu w czasie późniejszym będzie można nałożyć płyty gipsowo-kartonowe, nowe gładzie gipsowe, nowe tynki mineralne, nowe tynki gipsowe. Taki środek do gruntowania można również nakładać na ściany naprawiane – np. szpachlowane lub też ściany słabe, obsypujące się lub pylące podłoża. Specjaliści budowlani przypominają, że środek gruntujący, taki jak np. Everal Primer nakłada się również na ściany zewnętrzne przed nałożeniem warstwy ociepleniowej.