Piasek, rakiety i darmowe warsztaty. W Sosnowcu rusza turniej beach tenisa

FOT. Urząd Miasta Sosnowiec
Na boiskach przy Alei Mireckiego zamiast ciszy mają wybrzmieć uderzenia piłki, okrzyki i letni gwar. 27 czerwca Sosnowiec stanie się miejscem nietypowego sportowego spotkania – z beach tenisem, otwartymi warsztatami i turniejem bez wpisowego. Organizatorzy stawiają na formułę, która ma przyciągnąć zarówno osoby już ograne z rakietą, jak i tych, którzy dopiero chcą sprawdzić, czym właściwie jest tenis plażowy. Najmocniejszym punktem programu ma być nauka pod okiem Aleksandry Adamskiej, jednej z czołowych polskich zawodniczek tej dyscypliny.
- Na piasku pojawi się mistrzyni, która pokaże podstawy gry
- Turniej OPEN ma otworzyć rywalizację dla różnych par
Na piasku pojawi się mistrzyni, która pokaże podstawy gry
Wydarzenie nie jest zarezerwowane wyłącznie dla zaawansowanych. Organizatorzy przygotowali bezpłatne warsztaty dla początkujących, a ich prowadzenie powierzono Aleksandrze Adamskiej – wielokrotnej mistrzyni Polski i najwyżej notowanej Polce w światowym rankingu ITF. To właśnie ten element może okazać się dla wielu najciekawszy: nie tylko można zobaczyć, jak wygląda gra na piasku, ale też od razu poznać zasady i podstawowe uderzenia od zawodniczki z najwyższej półki.
Takie spotkanie ma też wymiar praktyczny. Beach tennis wciąż nie należy do najpopularniejszych dyscyplin w mieście, więc dla wielu osób będzie to po prostu okazja, by bez presji wejść w nową aktywność. Bez opłaty startowej, bez skomplikowanego zaplecza i bez konieczności wcześniejszego obycia z tą odmianą tenisa.
Turniej OPEN ma otworzyć rywalizację dla różnych par
Druga część wydarzenia to już sportowa walka o wynik. W formule OPEN rozegrany zostanie turniej, do którego zgłaszać się mają pary deblowe oraz mixty, czyli duety mieszane. To rozwiązanie powinno przyciągnąć zarówno osoby szukające rywalizacji, jak i grupy znajomych, które chcą sprawdzić się w nieco lżejszej, wakacyjnej odsłonie sportu.
Na uczestników czeka nie tylko gra. W programie przewidziano także grill oraz muzykę, a całość ma mieć swobodny, letni charakter. Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Sosnowiec, co pozwala utrzymać bezpłatny udział w warsztatach i turnieju. Dla miasta to kolejny sygnał, że sport można pokazywać poza schematem hali i stadionu – bliżej rekreacji, zabawy i pierwszego kontaktu z dyscypliną, która w Polsce dopiero buduje swoją rozpoznawalność.
na podstawie: UM Sosnowiec.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Urząd Miasta Sosnowiec). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Rośliny, pamięć i film. Letni wieczór w Zamku Sieleckim

Godzina „W” wybrzmi przy pomniku „Inki”. Złożą kwiaty

Gry z recyklingu zamiast ekranów. Warsztaty w Mediatece

Pałac Emmy Schoen znów dostępny dla zwiedzających z przewodnikiem

Osiem nowych autobusów elektrycznych dla PKM Sosnowiec. Są też ładowarki

Wiersze, kawa i leżaki. Lato ze sztuką w Zamku Sieleckim

Polskie przeboje w nowych aranżacjach. Koncert w Ogrodzie Mediateki

Wolontariusze potrzebni na mundial kobiet U-20 w Sosnowcu

Grota-Roweckiego zostanie przebudowana. Powstanie droga dla rowerów

Z Maczek do Trójkąta Trzech Cesarzy popłyną rodziny kajakami

Muzyczna podróż przez Europę w Amfiteatrze Muszelka

Z pudełka do dioramy - modelarskie lato w Sosnowcu

Wakacyjne seanse dla dzieci w Sosnowcu. Dziewięć filmowych przygód

Patrol konny z Częstochowy zaskoczył nad Stawikami - tak pilnowali wakacji
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu - zajęcia, zapisy i kontakt
- Sosnowieckie Inwestycje - kontakt, inwestycje drogowe i miejskie
- Komisariat V Policji w Sosnowcu - dzielnicowy, telefon, rejon
- Straż Miejska w Sosnowcu - kontakt, zgłaszanie interwencji, kompetencje
- Zakład Diagnostyki Obrazowej w Sosnowcu - kontakt, rejestracja i badania
