W minioną sobotę w Parku Kuronia w Sosnowcu policjanci wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi i znajomymi Piotra Habryki pobiegli, by wesprzeć go w walce o powrót do zdrowia. Bieg zorganizowany został z inicjatywy sosnowieckich mundurowych wspólnie z fundacją Rób Dobro, która opiekuje się Piotrem. Całość dochodu z imprezy zasiliła konto, na którym zbierane są środki na jego rehabilitację. Podczas biegu policjanci zainaugurowali kampanię na rzecz pieszych.

To już kolejna inicjatywa, jaką dla ratowania swojego kolegi podjęli sosnowieccy policjanci. Piotr Habryka to były policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, który w lutym 2019 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi – został potrącony na przejściu dla pieszych. Doznał rozległego urazu głowy, w wyniku którego zapadł w śpiączkę. Nie poddał się i wyszedł zwycięsko z trwającej 3 miesiące batalii o życie. Teraz toczy się dalsza walka o jego powrót do zdrowia. Obecnie poddawany jest intensywnej, kompleksowej, ale jednocześnie bardzo kosztownej rehabilitacji. Piotrek jest silnym, niezwykle aktywnym mężczyzną – policjantem i wielkim pasjonatem futbolu. Sosnowieccy policjanci postanowili więc pomóc mu w szybkim powrocie do służby i na murawę. Zorganizowali charytatywny bieg, z którego dochód w całości zasili konto, na którym zbierane są środki na jego rehabilitację. Warunkiem uczestnictwa było dokonanie rejestracji i wpłaty.

W sobotę na starcie biegu w sosnowieckim Parku Kuronia pojawili się nie tylko koledzy Piotra z pracy, jego rodzina i znajomi, ale także cała rzesza osób, które z nim pracowały lub go znają. Pomimo, iż już razem nie pracują, nie wyobrażali sobie, że mogłoby ich tam nie być. Przez cały czas trwania imprezy na miejscu do puszek fundacji Rób Dobro można było wrzucać datki na leczenie Piotra, co też wielu przybyłych uczyniło. Można było również dokonać przelewu na konto Piotra prowadzone w Fundacji. 

Festyn był również miejscem, gdzie sosnowieccy policjanci już kolejny rok z rzędu zainaugurowali nową kampanię profilaktyczną na rzecz bezpieczeństwa pieszych.
Przykład Piotra pokazuje, że zaledwie chwila nieuwagi może spowodować zdarzenia bardzo tragiczne w skutkach. Niestety niezależnie od przebiegu zdarzenia i tego kto ponosi za nie winę, to zwykle pieszy jest osobą, która odnosi w nim najpoważniejsze obrażenia. Dlatego w związku z nadchodzącym, trudnym dla pieszych i kierujących, okresem jesienno-zimowym, sosnowieccy mundurowi przygotowali tegoroczną odsłonę kampanii " Noś odblaski nawet w mieście". Aż do wiosny, podczas różnego rodzaju spotkań, będą przekonywać mieszkańców miasta do tego, że odblaski mogą uratować życie, a ich noszenie w okresie, kiedy warunki atmosferyczne są bardzo trudne i szybko zapada zmrok, jest bardzo ważne. Podczas sobotniego festynu z najmłodszymi, dorosłymi i seniorami rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze, wręczając im różnego rodzaju odblaskowe gadżety. Kolejne odsłony zainaugurowanej podczas biegu dla Piotra kampanii już niebawem. Więcej informacji o kampanii tutaj

Inauguracja kampanii i działania prowadzone w dniach 16-22.9.2022 roku wpisują się w obchody Roadpol Safety Days i Europejskiego Tygodnia Mobilności 

  • Mężczyzna na wózku prowadzonym przez grupę osób
  • grupa biegaczy przed startem- pamiątkowe zdjęcie
  • biegacze w trakcie biegu
  • biegacze w alejce parkowej
  • meta- radiowóz i uczestnicy
  • meta- uczestnicy i mężczyzna na wózku
  • mężczyzna i kobiety zbierający datki
  • meta - zebranie uczestników
  • Road Safety Days