• Policjanci uratowali 17 letnią dziewczynę przed popełnieniem samobójstwa

  W dniu 11 lutego 2019 r. w związku z otrzymanym zgłoszeniem o kobiecie która usiłuje popełnić samobójstwo poprzez rzucenie się pod pociąg funkcjonariusze sosnowieckiej Komendy dokonali penetracji torowisk w rejonie ul. 3 Maja, gdzie ujawnili 18 letnią mieszkankę Tychów która miała zamiar odebrać sobie życie.

 • "TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM"

  Rokrocznie luty to miesiąc, w którym szczególną uwagę zwraca się na pokrzywdzonych przestępstwem. Okazją do tego jest ogłaszany przez Ministerstwo Sprawiedliwości Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku obchodzony jest od 18 do 24 lutego. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społecznej, instytucji państwowych oraz samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

 • Podczas planowania leczenia protetycznego, istotne jest wyleczenie wszelkich stanów zapalnych przyzębia oraz dziąseł, wykonanie sanacji jamy ustnej i kanałowe wyleczenie zębów, które mogą tego wymagać. Należy też pamiętać o odpowiedniej higienie naszej jamy ustnej. Warto wiedzieć co jest w stanie zaoferować protetyka stomatologiczna na Żoliborzu oraz jak odpowiednio przygotować się do leczenia.

  Pacjenci bardzo często nie są w stanie zrozumieć, dlaczego powinni dokonać leczenia przygotowawczego. Dotyczy to także zębów, które muszą być leczone protetycznie. Jest to bardzo istotne, ponieważ wszelkie próchnice i stany zapalne, są spowodowane obecnością bakterii w jamie ustnej. Podczas leczenia, bakterie mogą się przemieszczać i dostawać pod uzupełniania. Może to doprowadzić do próchnicy w przyszłości, a pod protezą ciężej jest to wykryć. Aby możliwie najbardziej zmniejszyć to ryzyko, jamę ustną należy odpowiednio przygotować do leczenia. Utrzymywanie jej higieny jest równie ważne w trakcie leczenia, ale także po jego zakończeniu.

  Zastosowanie stałych uzupełnień, opartych także na implantach – wskazania

  • poprawa komfortu dla pacjentów, którzy użytkują ruchome protezy
  • odbudowanie zębów zniszczonych w wyniku urazów lub próchnicy
  • uzupełnienie braków zębowych u osób, u których ruchome protezy nie przyniosły efektów
  • uzupełnienie pojedynczych braków zębowych
  • uzupełnienie braków zębowych u osób, u których zachodzi zanik wyrostka zębodołowego

  Zastosowanie ruchomych uzupełnień – wskazania

  • wypełnienie braków zębowych w większej liczbie
  • wypełnienie braków zębowych u osób, u których nie ma możliwości wykonania stałych uzupełnień w wyniku zaniku wyrostka zębodołowego
  • wypełnienie braków zębowych u osób, które nie mogą sobie pozwolić na stałe uzupełniania ze względów finansowych
  • wypełnienie braków zębowych u osób, u których nie da się wykorzystać protez stałych, z powody liczby, rozłożenia i jakości pozostałych zębów

  Przeciwwskazania

  Ogólnie nie wyróżnia się jakichś szczególnych przeciwwskazań do wykorzystania uzupełnień protetycznych. Jednak może się okazać, że w pewnych sytuacjach lepsze będzie zastosowanie stałych protez, a w innych protez ruchomych. Decydując się protetykę stomatologiczną na Żoliborzu, warto umówić się na wizytę i omówić wszelkie kwestie oraz rozwiać wątpliwości.

  Ewentualne powikłania pozabiegowe

  Każde nowe uzupełnienie protetyczne wymaga czasu, aby się do niego przyzwyczaić. Problemy adaptacyjne po wykonaniu uzupełnień są bardzo częstym zjawiskiem. Klasycznymi objawami są chociażby zaburzenia smaku, nadmierne ślinienie, trudności w żuciu i mowie oraz wrażenie obcego ciała w jamie ustnej. Taka postać rzeczy może się utrzymywać do trzech tygodni. Pacjenci, którzy posiadają stałe protezy, znacznie szybciej przechodzą adaptację, a wszelkie problemy z nią związane są dla nich o wiele mniej odczuwalne.

  Po zakończeniu leczenia – kiedy skontaktować się z lekarzem?

  Nie tylko protetyczne, a każde leczenie stomatologiczne wymaga od pacjenta regularnych wizyty kontrolnych, przynajmniej raz na pół roku. Jeżeli nawet wszystko wydaje się być w porządku, warto aby lekarz wyeliminował możliwość wszelkich objawów mogących budzić niepokój. Różne typy uzupełnień, determinować mogą inne zmiany.

  W wypadku stałych uzupełnień – problemem często jest próchnica wtórna. Ciężko jest ją wykryć, a dodatkowo ząb na nią nie reaguje, ponieważ wcześniej leczony był kanałowo.

  Zanikanie wyrostka zębodołowego jest częstym problemem, kiedy mamy do czynienia z protezami ruchomymi. Dodatkowo może też dojść do złamania się protezy. Prawdopodobieństwo tego jest większe, kiedy mamy do czynienia z nierównomiernym zanikiem wyrostka. Wówczas nierównomiernie jest też wspierana proteza, a co za tym idzie, podczas spożywania pokarmu wykonuje ona ruchy które mogą doprowadzić do jej złamania. Wtedy najlepszym sposobem na wyeliminowanie problemu, okazać się może po prostu wymiana protezy na nową.

  Protetyka stomatologiczna na Żoliborzu – przygotowanie do leczenia

  Jeżeli stoimy przed wyborem ubezpieczenia wyjazdowego na nasz wyjazd zagraniczny, nie powinno się raczej decydować na pierwszą ofertę, na którą tylko natrafimy. Polisa powinna być odpowiednio dostosowana do tego gdzie się wybieramy, w jakim celu oraz jak długo nasz wyjazd potrwa.

  Jeżeli wybierzemy właściwie, zważając na konkretne aspekty, uda się nam z pewnością zaoszczędzić pieniądze. Najważniejsze jest jednak to, że w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń firma, która zapewnia nam ubezpieczenie wyjazdowe, pokryje wszelkie koszty leczenia, a te w niektórych krajach mogą być niewyobrażalnie wysokie.

  Najważniejsze kryteria podczas wyboru optymalnej polisy:

  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW
  • wysokość sumy jaka jest gwarantowana w wypadku kosztów ratownictwa medycznego oraz leczenia
  • assistance oraz OC w prywatnym życiu – ubezpieczenie od wyrządzonych szkód osobom trzecim i na ich mieniu

  Warto także, postarać się o dodatkowe ubezpieczenie naszego bagażu. Szczególnie jeżeli bierzemy ze sobą w podróż cenne przedmioty, jak np. sprzęt sportowy lub elektroniczny (aparat fotograficzny, kamera, laptop itp.). Należy zatem zorientować się uprzednio, czy dane ubezpieczenie turystyczne obejmuje pokrycie kosztów zaginięcia takich przedmiotów oraz na jaką kwotę odszkodowania możemy liczyć w takim wypadku.

  Ubezpieczenie wyjazdowe – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

  Będąc na etapie dobierania polisy, bierzemy pod uwagę miejsce naszego pobytu oraz rodzaj odpoczynku. Jest to niezwykle istotne, ponieważ inne ubezpieczenie będzie nam potrzebne wybierając się na narty, a zupełnie odmienne kiedy planujemy jedynie wypoczywać w kurorcie.

  Gwarantowana suma kosztów leczenia dostosowana do miejsca wyjazdu

  Powszechnym stwierdzeniem wśród turystów jest, że pełną ochronę zapewni im EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak należy wiedzieć, że to rozwiązanie zagwarantuje nam jedynie zwrot kosztów za te świadczenia, które w danym kraju są bezpłatne.

  Dodatkowo, w przeważającej liczbie krajów europejskich, to poszkodowany jest zobowiązany pokryć koszty ratownictwa. Stąd też gwarancję pełnego zabezpieczenia da nam wyłącznie ubezpieczenie wyjazdowe we własnym zakresie.

  Szczególną uwagę należy zwrócić na gwarantowaną sumę kosztów ratownictwa i leczenia. Wybierając się do kraju Unii Europejskiej zaleca się, aby kwota ta wynosiła nie mniej niż 30 000 euro.

  Niektóre państwa z poza europy słyną z wyjątkowo wysokich kosztów za opiekę medyczną. Wyróżnić z pewnością należy Kanadę, Japonię, Stany Zjednoczone oraz Australię. Wybierając się do któregoś z tych państw, warto wziąć to pod uwagę, ponieważ w wypadku najmniejszego urazu narażamy się na spory wydatek. Stąd też, w wypadku tego typu krajów zaleca się gwarantowaną sumę o wartości przynajmniej 120 000 euro.

  Ubezpieczenie wyjazdowe o rozszerzony zakresie

  Pamiętajmy o istocie sposobu spędzenia przez nas urlopu. Jeżeli zakładamy bardziej aktywny wypoczynek zorientujemy się, czy nasza polisa zagwarantuje nam zwrot kosztów za wypadki, powstałe wskutek uprawiania sportów ekstremalnych i sportów wysokiego ryzyka. Wszelkie kwestie z tym związane, zazwyczaj zawarte są w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

  Weźmy także pod uwagę fakt, że może dojść do sytuacji, w której firma ubezpieczeniowa będzie starała się o zwolnienie ze swych zobowiązań. W wypadku występowania u nas chorób przewlekłych, należy mieć to na uwadze szukając oferty ubezpieczenia turystycznego. Podobnie kiedy planujemy podczas wyjazdu spożywać alkohol – towarzystwo ubezpieczeniowe może nie wypłacić nam odszkodowania, jeżeli znajdowaliśmy się pod wpływem alkoholu podczas wypadku. Istnieje jednak opcja, która pozwala na rozszerzenie oferty o klauzulę alkoholową. W takiej sytuacji mamy gwarancję bezpieczeństwa, niezależnie od ilości spożytego przez nas alkoholu. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że owa klauzula nie obejmuje zwrotu kosztów za szkody, które wyrządzimy osobom trzecim.

  Żyjemy w czasach, kiedy wielofunkcyjne zegarki cyfrowe skutecznie wypierają z rynku tradycyjne rozwiązania analogowe i elektroniczne. Trudno się więc dziwić, że zdecydowana większość posiadaczy telefonów komórkowych typu smartphone idzie o krok dalej i „zbroi” się także w mądry zegarek (ang. smartwatch). Kupując swój pierwszy smartwatch – niezależnie, czy decydujemy się na tradycyjne marki czy innowacyjne produkty Xiaomi – robimy dokładny reaserch branży i szukamy rozwiązania o jak najbogatszej funkcjonalności. Niewielu z nas bierze pod uwagę fakt, iż w trakcie użytkowania naszego smartwatcha coś może pójść nie tak, i przymocowany do niego pasek – najczęściej wykonany z tworzywa sztucznego – ulegnie uszkodzeniu. A sytuacje takie są nader częste. Oczywiście użytkownicy zegarków typu smartwatch, którzy nienawidzą pasków wykonanych z elastycznych tworzyw sztucznych oraz pasków silikonowych jeszcze przed zakupem zegarka wiedzą, jak rozwiązać ten problem… A czy Ty wiesz?

  Dzisiejszy artykuł przygotowaliśmy specjalnie z myślą o świeżo-upieczonych użytkownikach inteligentnych zegarków smartwatch marki Xiaomi. Bo to do nich doskonale pasują dostępne w mieście Warszawa pod adresem https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Bransoleta-stalowa-Amazfit-Bip-/1553 bransolety Amazfit Bip.

  Amazfit Bip – o co tyle krzyku?

  Bransolety przeznaczone do smartwatchy Amazfit Bip to wyjątkowy produkt o ekskluzywnej stylistyce, który został zaprojektowany i wykonany z myślą o wymagających posiadaczach zegarków Xiaomi. Bransolety Amazfit Bip są wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, co wpływa nie tylko na ich elegancki wygląd, ale również trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne wynikające z normalnego użytkowania zegarka – jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, jak bardzo narażony na otarcia, przetarcia i porysowania jest twój zegarek z pewnością wiesz, że te same zagrożenia dotyczą także paska/bransolety.

  Oryginalne paski silikonowe do smartwatchy są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz oddziaływanie czynników atmosferycznych. Doskonale znoszą kontakt z wodą – czego nie powinniśmy sprawdzać nie zaopatrzywszy się wpierw w specjalną wersję wodoodporną smartwatcha – i są niezwykle proste do utrzymania w czystości. Jednak w mieście takim jak Warszawa, gdzie ze spotkania biznesowego pędzimy na kolejne spotkanie biznesowe nawet najdroższy zegarek nie powinien iść w parze z silikonowym paskiem. Jest to zwyczajny stylistyczny nietakt. Oczywiście, możemy to tłumaczyć tym, że producenci standardowo montują paski silikonowe w smartwatcha, i nie ma sensu zmieniać oryginalnego paska. Jednak jeśli pomyślimy o męskim zegarku w kategoriach biżuterii, od razu zmienimy zdanie. Są po prostu takie okazje – biznesowe i pozabiznesowe – kiedy zwyczajnie nie wypada mieć na ręce silikonu. Zastąpić go może wykonana z wysokogatunkowej stali nierdzewnej bransoleta Amazfit Bip. Produkt jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – srebrnym i czarnym – dzięki z łatwością dobierzemy bransoletę pasującą do naszej odzieży. Niezwykle łatwy i bezinwazyjny montaż bransolety Amazfit Bip sprawia, że w każdej chwili możemy zmienić posiadany model na inny, jeszcze lepiej dopasowując się do okazji, a jednocześnie nie musząc rezygnować ze swojego smartwatcha. Nic więc dziwnego w tym, że dostępne w mieście Warszawa bransolety Amazfit Bip cieszą się tak ogromną popularnością wśród klientów biznesowych, i nie tylko.

  Amazfit Bip - kiedy mieszkaniec miasta Warszawa szuka alternatywy dla swojego smartwatcha

  2019-02-13 |  kategoria: Wiadomości <a href=Sosnowiec oddaje hołd Janowi Olszewskiemu" title="Sosnowiec oddaje hołd Janowi Olszewskiemu" width="72" height="72" />

  Pożyczka bankowa zawsze wiąże się z dodatkowymi opłatami. Obecnie wiele firm pozabankowych oferuje darmowe pożyczki. Jest to bardzo wygodna alternatywa kredytów bankowych. Oferta darmowej chwilówki dostępna jest tylko nowym klientom i ma na celu zachęcić pożyczkobiorców do ponownego korzystania z usług firmy. Pamiętaj o spłacie zobowiązania w ustalonym terminie. Ponieważ brak spłaty na czas powoduje anulowanie promocji i obciążenia klienta dodatkowymi kosztami.  Oprócz tego nierzetelny klient obniża swoje szanse na uzyskanie kolejnej pożyczki.

  Jak otrzymać darmową chwilówkę

  Przede wszystkim należy sprawdzić jakie firmy oferują taką możliwość. Na stronie porównywarki marketpozyczka.pl zapoznasz się z listą rzetelnych pożyczkodawców, którzy posiadają w swojej ofercie pożyczki za darmo oraz sprawdzisz warunki uzyskania takiego zobowiązania. Procedura uzyskania darmowej chwilówki wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku zwykłej pożyczki:

  • rejestracja;
  • wypełnienie formularzu;
  • weryfikacja rachunku;
  • otrzymanie decyzji;
  • przelew pożyczki.

  Do uzyskania dodatkowych kosztów wystarczy posiadać dowód osobisty oraz dostęp do Internetu. O pożyczkę może ubiegać się pełnoletni obywatel RP, który posiada aktywne konto bankowe, numer telefonu oraz adres mailowy. Dzięki darmowej pożyczce klient może zbudować dobrą historię w BIK i zwiększyć swoją zdolność kredytową. W tym samym czasie można wnioskować o darmową chwilówkę w kilku instytucjach finansowych. Aby uniknąć dodatkowych kosztów, pamiętaj o terminowej spłacie zobowiązania.

  Darmowa pożyczka online - gdzie dostać

  Warunki udzielenia darmowej chwilówki

  Najczęściej pożyczki darmowe oferowane są na okres do 30 dni. Są jednak firmy pozabankowe udzielające darmowe chwilówki na 45 lub 60 dni. Kwota zobowiązania zależy od decyzji firmy i nie podlega negocjacji. RRSO w przypadku darmowego zobowiązania wynosi 0%. To oznaczać, że pożyczkobiorca oddaje tyle, ile pożyczył. Ważnym warunkiem uzyskania pozytywnej decyzji jest weryfikacja konta bankowego. Zwykłe to odbywa się poprzez przelew weryfikacyjny lub za pomocą weryfikacji natychmiastowej. W przypadku uzyskania pozytywnej decyzji przelew gotówki na konto realizuje się w ciągu 10-15 minut. Więc pieniądze na rachunku możesz mieć już w dniu złożenia wniosku.

  Konsekwencje braku spłaty pożyczki w terminie

  Brak spłaty darmowej chwilówki w ustalonym terminie powoduje anulowania promocji. To oznacza dodatkowe koszty dla pożyczkobiorcy. Koszty nieterminowej spłaty są podane w umowie pożyczkowej. Więc przed zaciągnięciem darmowej pożyczki dokładnie przeczytaj wszystkie dokumenty oraz sprawdź konsekwencje braku spłaty pożyczki w terminie. Niektóre firmy oferują opcję przedłużenia terminu spłaty. W tym celu wystarczy dokonać odpowiedniej opłaty na rachunek pożyczkodawcy. Termin spłaty może być odroczony na okres, na który została zaciągnięta pożyczka.

  Czy darmowa chwilówka jest bezpieczna

  Firmy pozabankowe oferują darmowe pożyczki w celu pozyskania nowych klientów. Duża konkurencja na rynku firm pozabankowych powoduje zażartą walkę o klientów. Oferując darmowe pożyczki, firmy pozabankowe liczą, że kolejne zobowiązania pożyczkobiorca zaciągnie również u nich. Więc pożyczkobiorca nie musi martwić się o żadnych haczyków. Wszystkie działania odbywają się zgodnie z obowiązującym prawem. To jednak nie zwalnia klienta z czytania ważnych dokumentów, dotyczących pożyczki.