• Nielegalne automaty do gier zabezpieczone

  Sosnowieccy policjanci y Komisariatu Policji V, działając wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej dokonali sprawdzenia lokalu, co do którego mieli podejrzenia, że mogą w nim być organizowane nielegalne gry. Wewnątrz ujawnili trzy działające bez zezwolenia automaty. Sprzęt został zatrzymany.

 • Działania PRĘDKOŚĆ

  Wczoraj na ulicach naszego miasta funkcjonariusze drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Nadmierna prędkość bowiem jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, a dodatkowo, spowodowane nią zdarzenia, są najbardziej tragiczne w skutkach.

 • Policjanci odzyskali łup o wartości blisko 48 tys. zł zrabowany przez seryjnego złodzieja

  Kryminalni z komisariatu III policji zatrzymali 38-letniego mieszkańca Sosnowca, który od stycznia okradał zakład, w którym pracował. Wartość zrabowanych przez niego części maszyn i podzespołów opiewa na kwotę ponad 48 tys. zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie niemal w całości, a podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

 • Wywiadowcy zatrzymali złodzieja na gorącym uczynku

  Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach pełniący służbę na ulicach Sosnowca późnym wieczorem w dzielnicy Pogoń zwrócili uwagę na mężczyznę, który niósł spory zwój nowego kabla. Okazało się, że ich policyjna intuicja nie zawiodła. 100-metrowy przewód o sporej wartości został skradziony dosłownie chwilę wcześniej z jednej z firm.

 • Poszukujemy świadków wypadku

  Sosnowieccy policjanci prowadzą sprawę wypadku, do jakiego doszło w dniu 26.07.2019 r ok godz 14:40 na ulicy Braci Mieroszewskich w Sosnowcu. Przy wyjeździe z terenu parkingu pod sklepem i oddziałem banku, kierująca niebieskim samochodem osobowym kobieta potrąciła w rejonie przejścia dla pieszych 15-latkę i po krótkiej wymianie zdań z poszkodowaną odjechała.

 • Kolejny raz z seniorami o bezpieczeństwie.

  Sosnowieccy policjanci kontynuują cykl spotkań z seniorami. Ich celem jest uświadamianie o nowych rodzajach zagrożeń i przestępstw, jakich ofiarami padają najczęściej właśnie osoby starsze. Policjanci zmienili niedawno formułę spotkań, stawiając na częstsze ale bardziej kameralne spotkania podczas których seniorzy mogą zadawać pytania i możliwa jest rozmowa z uczestnikami spotkania.

 • Czytaj więcej...

  Konkurs plastyczny

  Jedna z legend głosi, że mityczny Bazyliszek przychodzi na świat raz na sto lat, wykluwając się z jaja zniesionego przez koguta. W połowie kogut, w połowie jaszczur. Jednym spojrzeniem mógł pozbawić życia śmiałka, który spojrzał w jego oczy. Czy żył naprawdę? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Możemy jednak spróbować go trochę oswoić, a zarazem uczcić pamięć tego legendarnego stwora. Zachęcamy do wykonania jego niepowtarzalnego portretu. Konkurs realizowany jest przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sosnowcu. Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie www.biblioteka.sosnowiec.pl . Powodzenia!

  2019-08-20 |  kategoria: Kultura Wystawa „Jak powstaje komiks” nominowana do „Słoneczników”
  2019-08-20 |  kategoria: Kultura Wielki Finał Akcji Letniej „Z legendą w plecaku
 • „ Bezpieczne wakacje”

  Sosnowieccy policjanci przez całe wakacje prowadzą spotkania z dziećmi,młodzieżą i dorosłymi w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Spotykają się z przedszkolakami, starszymi dziećmi, nie stronią także od rozmów z pełnoletnimi mieszkańcami miasta. Tematem spotkań oczywiście jest bezpieczny wypoczynek. Formuła akcji skłania uczestników do rozmowy.

 • Działania PRĘDKOŚĆ już jutro

  Od wczesnego poranka przez cały dzień na ulicach naszego miasta funkcjonariusze drogówki będą prowadzić wzmożone kontrole prędkości. To właśnie nadmierna prędkość bowiem jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, a dodatkowo, spowodowane nią zdarzenia, są najbardziej tragiczne w skutkach.