Jak żywe! – plenerowe spotkania z bajką

Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na wyjątkowe sobotnie spotkania z ożywionymi postaciami z ilustracji książkowych, którym towarzyszyć będą kiermasze książek i akcje bookcrossing. „Jak żywe! – cztery plenerowe spotkania z bajką” odbędą się w sobotę 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia 2021 o godz. 11.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc.

Podczas ogrodowych spotkań, aktorzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu (partner akcji letniej) oraz pracownicy MBP, dzięki kostiumom, charakteryzacji i grze aktorskiej, przeobrażą się w postacie z ilustracji wybranych książek, a następnie odczytają wspomniane książeczki dzieciom. Doszły nas słuchy, że z tej okazji Mediatekę odwiedzą Ania z Zielonego Wzgórza, demoniczna Cruella, dobra wróżka chrzestna i Kapelusznik z Krainy Czarów…

Dodatkowo, uczestnicy ogrodowych spotkań będą mogli wziąć udział w akcji bookcrossingowej (wymiana - książka za książkę) oraz zapoznać się z aktualną ofertą rynku wydawniczego dla dzieci i młodzieży przy pełnym ilustratorskich perełek stoisku Księgarni Bookszpan z Sosnowca (partner akcji letniej). Warto zabrać ze sobą portfel lub kartę płatniczą.

W najbliższą sobotę, 24 lipca, zapraszamy na spotkanie z aktorem Teatru Zagłębia Tomaszem Muszyńskim, który wcieli się w jedną z postaci z „Alicji w Krainie Czarów”. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Patronat medialny: TVS, Wyborcza.pl, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Kurier Miejski, Twoje Zagłębie, Sosnowiecki.pl, Coigdzie.pl, Nakanapie.pl, MiastoDzieci.pl, Sosnowiec.pl.

Część nagród fundują: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Kultura Gniewu, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Wydawnictwo Media Rodzina.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.