Zapraszamy na Dzień Otwarty w Szkole „Korczaka” już jutro!
W najbliższy czwartek, VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka otworzy swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców. To wyjątkowa okazja, by z bliska przyjrzeć się, jak wygląda nauka i życie szkolne w tej renomowanej placówce.
  1. 18 kwietnia, od godziny 9:00 do 19:00, szkoła zaprasza na Dzień Otwarty.
  2. Rano odbędą się konkursy i zabawy dla grup zorganizowanych, popołudnie zarezerwowane jest dla ósmoklasistów i ich rodziców.
  3. Interdyscyplinarny turniej "Korczakiada" rozpocznie się o 9:00, testując umiejętności uczestników w różnorodnych dziedzinach.
  4. Możliwość rozmów z nauczycielami i uczniami, zwiedzania szkoły oraz udziału w escape roomach i wykładach.

„To nie tylko dzień pełen atrakcji, ale także szansa na zdobycie cennych informacji o naszej ofercie edukacyjnej. Zapraszamy do spędzenia tego dnia w naszym gronie, by wspólnie odkrywać, jak kształtujemy przyszłość” – mówi Paweł Lekszycki, dyrektor szkoły.

Szczególnym punktem programu będzie "Korczakiada", turniej, który co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Uczestnicy będą mogli wykazać się nie tylko wiedzą, ale i umiejętnością logicznego myślenia.

Dzień Otwarty to również doskonała okazja, by poznać przyszłych nauczycieli i wychowawców, a także porozmawiać z obecnymi uczniami, którzy najlepiej opowiedzą o szkole z własnej perspektywy. Organizatorzy przygotowali także poczęstunek oraz rozmaite aktywności, które umilą czas wszystkim gościom.


Na podst. Urząd Miasta Sosnowiec