Dzięki informacji jednego z mieszkańców, sosnowieccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwoje złodziei katalizatora. Sprawcy próbowali uciekać, lecz szybko zostali schwytani. Grozić im może do 5 lat więzienia.

Około godziny 2 w nocy sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic dzielnicy Centrum jakieś osoby prawdopodobnie właśnie kradną katalizator. Policjanci zauważyli na miejscu dwie osoby, które na ich widok zaczęły uciekać. Szybko zostały schwytane. Po sprawdzeniu miejsca zdarzenia wyszło na jaw, że 30-letnia kobieta i 32-letni mężczyzna próbowali dokonać kradzieży katalizatora z jednego z aut zaparkowanych na osiedlu. Swojego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na interwencję policjantów.

Wyrazy uznania należą się osobie, która zaobserwowała całe zdarzenie i przekazała zgłoszenie policjantom. To właśnie dzięki tej informacji i dzięki szybkiej interwencji, mundurowi zatrzymali złodziejski duet na gorącym uczynku. Oboje usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozić im może do 5 lat więzienia. 32-latek został objęty przez prokuratora policyjnym dozorem.