Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Kupuj lokalnie. Świętuj w Sosnowcu

Sklepy zamknięte? Nie wiesz gdzie kupić prezent? Sosnowiec przychodzi Ci z pomocą. Zbieramy informacje o lokalnych firmach, które tworzą świąteczne produkty i usługi.

Lampki, bombki, prezenty - pora zacząć myśleć o obdarowaniu naszych bliskich. Wiemy już, że będą to święta inne niż wszystkie. Także dla przedsiębiorców, którzy stoją przed nie lada wyzwaniem - okres największych zysków stanął pod znakiem zapytania.

- Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które w tym roku, ze względu na panującą pandemię, mogą wyglądać zupełnie inaczej niż zwykle. Dlatego ważne, żeby podczas planowania świątecznych zakupów: prezentów, ozdób czy innych produktów bądź usług świątecznych, pomyśleć o lokalnych przedsiębiorcach, dla których również jest to bardzo ciężki okres - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

 

W ten sposób Sosnowiec chce pokazać, że mieszkańcy mogą podtrzymać magię świąt, pomagając sobie nawzajem. Stąd akcja „Kupuj lokalnie. Świętuj w Sosnowcu”. To nic innego, jak świąteczna wersja akcji „Sosnowiec wspiera Gastro”. - Rozszerzamy formułę pomysłu również o "świątecznych" przedsiębiorców z Sosnowca - dodaje prezydent.

 

Zbieramy informacje o lokalnych firmach, które tworzą świąteczne produkty i usługi (bombki, ozdoby, handmade, prezenty, ale też oferują świąteczny catering. Będą one miały okazję pojawić się na naszej stronie www.sosnowiec.pl, profilu Sosnowiec Łączy na Facebooku oraz w Kurierze Miejskim w jednej z trzech kategorii: Podarunek, Sosno wspiera Gastro oraz Ozdoby świąteczne.

 

Co trzeba zrobić, aby tak się stało? Wystarczy napisać:

- prywatną wiadomość na naszym profilu Sosnowiec Łączy: https://www.facebook.com/miastososnowiec
- maila na adres (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Co powinna zawierać wiadomość? Nazwę firmy, godziny i dni otwarcia, w jaki sposób można zamawiać produkt lub usługę (telefon, mail) co dana firma oferuje (w maks. 4-5 słowach), link do strony internetowej lub fanpage na Facebooku.

Ofertę zamieścimy na Facebooku (w cały czas aktualizowanym poście), na stronie internetowej www.sosnowiec.pl w specjalnej zakładce „Kupuj lokalnie. Świętuj w Sosnowcu” oraz w Kurierze Miejskim (wydanie grudniowe). Aby trafić do „Kuriera”, oferta musi być przesłana do 25 listopada włącznie.