Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Czy da się zastąpić drewniane tarasy?

Jako integralną część domu wybieramy coraz częściej sporej wielkości taras, na który wychodzi się zazwyczaj z pokoju gościnnego lub salonu. To idealne miejsce do odpoczynku w gronie rodzinnym czy wydania sympatycznego przyjęcia z przyjaciółmi. Najlepsze są oczywiście te stylowe, drewniane tarasy. Jednak czy istnieje jakaś możliwość zamiany tego materiału na tańszy?

(Nie)drewniane tarasy

To zwykle właśnie drewniane tarasy zachwycają nas najbardziej i to na nich, w otoczeniu pachnących żywicą impregnatem desek, chcemy odpoczywać. Jednak dobrej jakości drewno jest drogie, tym samym drewniane tarasy staje się kosztowną inwestycją. Ponadto drewno z czasem wymaga opieki oraz odnawiania. Inaczej jest z deskami kompozytowymi, które drewno przypominają wręcz do złudzenia. Drewniane tarasy mogą zostać zastąpione kompozytem i estetycznie nie stracą nic ze swojej wartości. Oczywiście za kompozyt również trzeba zapłacić, jednak nie będzie on sprawiał po pewnym czasie tych problemów, jakie miałoby się z drewnem.

Drewniane tarasy a niedrewniane odpowiedniki

Drewno jest naturalnym surowcem, cały czas pracuje i z biegiem czasu ulega zniszczeniu. Kompozyt, ze względu na to, że jest tworzywem syntetycznym, nie wymaga takiej opieki. Zawsze wygląda świetnie, jest odporny na wszelkie warunki zewnętrzne, od mocnego nasłonecznienia po ogromny, trzaskający mróz. Z tego względu świetnie nadaje się na zamiennik klasycznych drewnianych tarasów.