W piątek 26 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową drogi i tunelu tramwajowego w ciągu ulicy 3 Maja. Prace wchodzą w decydującą fazę.W związku z tym kierowcy muszą się niestety przygotować na kolejne utrudnienia. Sosnowieccy policjanci będą regularnie kontrolować miejsca, w których wystąpią, by dbać o bezpieczeństwo wszystkich poruszających się w tym rejonie.

Kierowcy jadący od centrum Sosnowca w kierunku DK 94 oraz sklepów wielkopowierzchniowych, będą musieli po przejechaniu pod wiaduktem wzdłuż al. Blachnickiego przejechać przez tory tramwajowe na przeciwległy pas ruchu, a następnie po około 500 metrach wrócić na swój pas.

Bardziej skomplikowany jest objazd dla kierowców, którzy dotychczas zjeżdżali z al. Blachnickiego na 3 Maja w kierunku DK 94. Przez co najmniej miesiąc nie będzie takiej możliwości. Aby dostać się na ulicę 3 Maja z al. Blachnickiego należy zjechać na ul. 3 Maja w kierunku centrum Sosnowca, a następnie zawrócić na rondach w rejonie Górki Środulskiej lub na wiadukcie na ul. Narutowicza/Staszica.

Apelujemy o ostrożną jazdę oraz wyrozumiałość- szczególnie wobec kierowców, którzy na codzień nie poruszają sie po naszym regionie, a przebywają tu jedynie gościnnie. Agresja i irytacja nie są dobrymi doradcami za kierownicą, niestety w tego rodzaju sytuacjach spotyka sie je nader często. Postarajmy się spokojnie i cierpliwie przetrwać okres utrudnień. Sosnowieccy policjanci będą często kontrolować miejsca, w których występują utrudnienia.