UM Sosnowiec: Nowy York w obiektywie Beaty Sołtysik

3 min czytania

Od 2 - do 31 marca 2020 w Galerii MUZA oglądać będzie można wystawę fotografii Beaty Sołtysik - Nowy York.

Absolwentka Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w pracowni malarstwa prof. Lecha Kołodziejczyka. Ponadto w 2009 r. ukończyła podyplomowe studia z zakresu oligofrenopedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Sosnowca za Upowszechnianie Kultury za 2010 r. Organizowała dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sosnowcu festyny miejskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka oraz plenery malarskie i wystawy poplenerowe dla osób niepełnosprawnych.

Prowadzi warsztaty z rysunku i malarstwa dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty z florystyki dla dorosłych w Miejskim Klubie im. J. Kiepury w Sosnowcu. Z uczestnikami warsztatów, przygotowała 25 prac malarskich na otwarcie i stałą wystawę w stacjonarnym Hospicjum w Sosnowcu.

Zajmuje się malarstwem, fotografią, florystyką. Tworzy w różnych technikach: akryl i olej na płótnie, akwarela, pastel sucha, tematem prac jest architektura, martwa natura, kwiaty i pejzaż. Hobby: fotografia, ogrodnictwo i podróże.

New York, to największe miasto w USA, tło filmowe, centrum światowej finansjery, muzyki, sztuki, mody i architektury. Najbardziej zaludnione miasto Stanów, ze światowej sławy teatrami, salami koncertowymi i muzeami. Tysiące drapaczy chmur i żółtych taksówek, przepiękne parki i skwery, to wszystko jest niesamowitą inspiracją dla fotografów. Światło i cienie, przenikają między wysoką zabudową ikon architektury z cegły, betonu, metalu i szkła. Niektóre uliczki są w wiecznym, tajemniczym półmroku, gdzie mieszają się wszystkie zapachy miasta. New York, to fascynujące miejsce, o którym marzyła, które pragnęła zobaczyć od bardzo dawna i…nie zawiodła się.

nagrody i wyróżnienia:

- III miejsce w pierwszej polskiej edycji Konkursu Ziemia Planeta Kobiet”, a 38. miejsce na świecie. Konkurs organizowany jest przez Fundację Yves Rocher - Institut De France w Paryżu . ( 2007 r.)

- wyróżnienie na I Międzynarodowej Wystawie Kwiatów w Tychach Flora Silesia” (2007 r.)

- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym Secesyjne kamienice Mieszczańskie w obiektywie” przyznane przez Płockie Towarzystwo Fotograficzne (2010 r.) Wystawa pokonkursowa w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

- wyróżnienie w Konkursie Fotograficznym Recykling w obiektywie” ( 2011 r.)

- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ogrodnik Doskonały organizowanym przez miesięcznik Mój Piękny Ogród” (2016 r.)

wystawy indywidualne i zbiorowe :

- wystawa wiosennych kompozycji florystycznych w Art Cafe Muza w Sosnowcu

- wystawa malarstwa Światła i cienie Wenecji”

- udział w Międzynarodowej Wystawie Kwiatów w Chorzowie

- wystawa malarstwa i fotografii Impresje paryskie”

- wystawa fotografii Sosnowiec w obiektywie”

- wystawa fotografii Barcelona bez tajemnic”

- wystawa fotografii i malarstwa Wspomnienia z podróży”

- wystawa fotografii Śnieg , Mróz i Lód”

- wystawa akwareli Ogród barw”

- wystawa zbiorowa Artyści dla Hospjcjum”

- wystawa indywidualna malarstwa Barwy natury w Muzeum w Sosnowcu

- wystawa pasteli Czarno-białe i w kolorze”

- scenografie florystyczne do koncertów, odbywających się w Sosnowcu m.in.: koncert ” Dziewczyny z Sosnowca - Hala Sportowa Zagórze; koncert Polscy Tenorzy Pamięci Jana Kiepury”- Hala Sportowa Zagórze; koncert X Festiwalu Sosnowieckich Dni Muzyki Znanej i Nieznanej - scena przed Urzędem Miejskim w Sosnowcu.

Wystawa: 02 - 31.03.2020

Galeria MUZA ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Wstęp wolny | Zapraszamy

Urząd Miejski w Sosnowcu, sosnowiec.pl/, sosnowiec.pl/aktualnosci/id,16723,nowy_york_w_obiektywie_beaty_soltysik.html

Autor: krystian