Głodówka - czy warto ją stosować? Jak bezpiecznie to zrobić?

Uważa się, że głodówka oczyszcza organizm i jest najlepszym sposobem na schudnięcie. Niektórzy uważają, że głodówka może prowadzić do wielu innych dolegliwości. Czy rzeczywiście tak jest? Czy głodówka jest bezpieczna i zdrowa?

Czym jest głodówka?

Głodówka budzi skrajne emocje. Co to jest? Choć krótka głodówka nie powinna wywołać żadnych negatywnych skutków, osoba stosująca tę dietę musi być zdrowa. Toksyny mogą dostać się do organizmu poprzez jedzenie lub wdychane powietrze. Mogą one powodować szkody w zdolności organizmu do prawidłowego funkcjonowania. Szkodliwe substancje mogą powodować bóle głowy, problemy z układem krążenia, trawieniem i stawami. Po pewnym czasie nasze ciało włącza mechanizm spalania tego, co ma do dyspozycji.

Którą głodówkę należy wybrać?

Jeśli planujesz głodówkę dłuższą niż trzy dni, konieczna będzie konsultacja z lekarzem. Specjalista musi zalecić, abyś nie przechodziła dłużej niż trzy dni bez jedzenia. Powinien również nadzorować Twoją dietę. Jednodniowa kuracja jest najbezpieczniejsza. Można ją przeprowadzać co tydzień. Możesz ją przygotować na jeden dzień przed wejściem w głodówkę. Wtedy, następnego dnia, twój jadłospis powinien być ograniczony do bezpiecznych produktów.

Choć pierwsze dwie głodówki są nieprzyjemne, to po oczyszczeniu organizmu okaże się, że jednodniowy post nie jest już potrzebny.

Rodzaje głodówek

Głodówkę można podzielić na trzy główne rodzaje: odchudzającą, oczyszczającą i leczniczą. Każda z nich ma taki sam efekt i sposób wykonania. Mają one jednak różny czas trwania i zakończenia.

Najbardziej kontrowersyjną dietą odchudzającą jest głodówka odchudzająca. Wynika to z faktu, że jest to bardzo skuteczny, ale nietrwały sposób na schudnięcie. Dieta ta nie powinna być utrzymywana zbyt długo, gdyż może doprowadzić do śmierci całego organizmu, w tym wątroby i nerek.

Post odchudzający nie powinien trwać dłużej niż dwa dni, aby zachować zdrowie i bezpieczeństwo. Przez kolejne dwa dni powinnaś stopniowo zwiększać swoją dietę. Nie należy jeść do syta, gdyż może to pogorszyć samopoczucie i spowodować efekt jojo.

Przechodząc na głodówkę można stracić około 2 kg. 2 kg.

Choć głodówka lecznicza jest często stosowana w leczeniu otyłości, można ją stosować także w przypadku innych schorzeń. W przypadku astmy można ją stosować w celu usunięcia wszelkich czynników drażniących. Dietę tę zaleci lekarz i należy jej ściśle przestrzegać. Ten rodzaj diety głodowej może być stosowany w leczeniu chorób żołądka, ale nie jest zalecany dla wszystkich. Dieta powinna być utrzymywana nie dłużej niż przez 6 dni. Do diety można powoli dodawać kolejne pokarmy, dzięki czemu organizm może odzyskać pełną funkcjonalność i ruchliwość.

Głodówki oczyszczające to świetny sposób na pozbycie się toksyn i innych złogów jelitowych. Jest to przydatne przy problemach żołądkowych, a także migrenach i trądziku. Dieta ta nie powinna trwać dłużej niż dwa dni.

Istnieją zalety i wady diet głodowych. Do tych pierwszych należą problemy z układem nerwowym oraz wątrobą, nerkami, żołądkiem. Może ona przeciwdziałać alergiom i chronić przed zaburzeniami układu pokarmowego czy krążenia. Głodówka jest również skuteczna w walce z cellulitem i trądzikiem. Więcej o głodówce możesz przeczytać tutaj: https://jemswiadomie.pl/10-dniowa-glodowka-na-wodzie-przygotowanie-przebieg-i-wnioski_ozfr.a