Trzy dni dla dziewcząt w Sosnowcu - warsztaty o zdrowiu, bezpieczeństwie i pewności siebie

W połowie października Sosnowiec stanie się miejscem spotkań dla młodych dziewcząt, które chcą porozmawiać o emocjach, ciele i bezpieczeństwie. Organizatorzy zaplanowali wykłady, panele i praktyczne warsztaty prowadzone przez specjalistki i partnerów z instytucji. To propozycja skierowana do uczennic klas 7-8, która łączy wiedzę z rozmową bez tabu.
- Girls’ Week - program i trzy tematyczne dni
- Sosnowiec - organizatorzy, patronat i partnerzy
- Prelegentki, tematy i godziny, które warto zapamiętać
Girls’ Week - program i trzy tematyczne dni
Konferencja Girls’ Week odbędzie się w dniach 15-17 października 2025. Każdy dzień został poświęcony innej sferze: dobrostanowi psychicznemu, zdrowiu intymnemu oraz bezpieczeństwu. Organizatorzy przygotowali krótkie, skoncentrowane bloki – poranne otwarcie i seria wykładów trwających zwykle po kilkadziesiąt minut.
Najważniejsze punkty programu:
- 15 października - Dzień Dobrostanu Psychicznego: otwarcie o 9:00, kampania „Catcalling to nie komplementy!”, wykład Moniki Szczepanik o budowaniu pewności siebie (9:30–10:00), potem m.in. wykłady dr n. med. Doroty Prysak i dr Dominiki Wienchor, a na zakończenie sesja mentoringowa z Fundacją Union of Sisterhood.
- 16 października - Dzień Zdrowia Intymnego: ponowne wejście kampanii o 9:00, prezentacje położnej Weroniki Dryja o wsparciu w okresie dojrzewania (9:45–10:30) oraz rozmowy o pierwszej wizycie u ginekologa z dr Natalią Jaintą i o szczepieniach przeciw HPV z dr nauk med. Barbarą Koleżyńską.
- 17 października - Dzień Bezpieczeństwa: bloki o bezpieczeństwie poza domem i w sieci (m.in. wystąpienie podkom. Katarzyny Cypel-Dąbrowskiej z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu), tematyka bullyingu z Małgorzatą Golonką-Wójcik oraz wpływ social mediów na samoocenę z Ewą Domańską z NASK.
Sosnowiec - organizatorzy, patronat i partnerzy
Za wydarzeniem stoją Sosnowiecka Rada Kobiet oraz Akademia Humanitas. Honorowy patronat nad konferencją objął prezydent miasta Arkadiusz Chęciński, co podkreśla lokalne wsparcie dla inicjatywy skierowanej do młodzieży. W programie udział biorą też organizacje pozarządowe i fundacje, takie jak Fundacja Union of Sisterhood, Fundacja Edukacji Zdrowotnej STIM, Zielony Przylądek oraz instytucje państwowe jak Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości i NASK.
Prelegentki, tematy i godziny, które warto zapamiętać
Program został skonstruowany tak, by poruszyć zarówno praktyczne aspekty (np. pierwsza wizyta u ginekologa, ćwiczenia mięśni dna miednicy), jak i kwestie emocjonalne (wyrażanie uczuć, budowanie relacji, wpływ mediów). Wśród prowadzących znajdują się specjaliści medyczni, przedstawicielki organizacji pozarządowych oraz eksperci od bezpieczeństwa.
Warto zapamiętać kilka konkretnych terminów:
- otwarcie konferencji 15 października o 9:00,
- wykład o pewności siebie Moniki Szczepanik 15 października o 9:30,
- wystąpienie położnej Weroniki Dryja 16 października o 9:45,
- prelekcja o bezpieczeństwie nastolatek poza domem z podkom. Katarzyną Cypel-Dąbrowską 17 października o 9:45,
- panel o wpływie algorytmów na samoocenę Ewy Domańskiej 17 października o 13:30.
Wydarzenie skierowane jest do uczennic klas 7-8; organizatorzy zaprosili także przedstawicieli instytucji, by spotkania miały wymiar edukacyjny i praktyczny.
na podstawie: Urząd Miasta Sosnowiec.
![]()
Ostatnie Artykuły

Pierwszy taki maraton w Sosnowcu. 10 fotograficznych tematów w jeden dzień

Dwanaście spojrzeń na rodzinne relacje. Nowa wystawa w Zagłębiowskiej Mediatece

Milowice w opowieściach Marka Wojtani. Bezpłatna prelekcja w Filii nr 19

Klimatyzacja domowa oraz w małym biurze w Poznaniu, czyli komfort pracy przez cały rok
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): Carina Gubin – Zagłębie Sosnowiec 0:4 w 5. kolejce](/images/mecz/thumbnails/carina-gubin-zaglebie-sosnowiec-22082026-04.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 3 (Grupa III): Carina Gubin – Zagłębie Sosnowiec 0:4 w 5. kolejce

Dziewięć elektrycznych autobusów dla Metropolii. Będą jeździć ciszej i dalej

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Na przejściach zginęło już 5 osób. Kierowcy nie mają marginesu błędu

Lekcje biologii wyjdą poza mury. Dwie szkoły dostały dotacje

Dwa miejsca pamięci, jedna historia. Uroczystości w Sosnowcu

Sosnowiec na tropie Henryka Dietla. Pięć kilometrów zagadek

Rodzic ćwiczy w wodzie, dziecko uczy się pływać. Ruszają zapisy

Jak bezpiecznie korzystać z telemedycyny? Najważniejsze zasady przed konsultacją online

24 godziny wysiłku dla Łukasza. Sosnowiczanin chce spalić 10 tysięcy kalorii
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu - msze, kancelaria, sakramenty
- Izba Wytrzeźwień w Sosnowcu - adres, telefon, godziny i opłaty
- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu - kontakt, godziny, GPSZOK i zasady segregacji
- Przystanek Otwartej Kultury w Sosnowcu - kontakt, lokalizacje i oferta
- Sosnowieckie Wodociągi - kontakt, awarie, e-BOK i ceny wody w 2026 roku
- Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu - kontakt, bilety, godziny
