Jak wybrać rozmiar legowiska dla psa?

Twój pies woli wylegiwać się na kanapie obok Ciebie? A może układa się w przeróżnych miejscach, ale nie na swoim posłaniu? To znak, że obecne legowisko nie spełnia jego potrzeb.

Czy wiesz, że pies przesypia średnio około 15 godzin na dobę? To prawie dwa razy więcej, niż nasz czas spędzany w łóżku. Warto więc zadbać, aby jego posłanie było wygodne i bezpieczne. 

Komfort snu jest niezwykle istotny dla Twojego czworonożnego przyjaciela, dlatego legowisko powinno nie tylko zapewniać wygodę, ale też utrzymywać odpowiednią temperaturę ciała.

Twój pupil powinien mieć możliwość swobody ruchów oraz rozciągania się na całej długości.

Legowisko należy wybierać indywidualnie dla każdego psa. Wygodne posłanie na pewno sprawi, że Twój pies będzie chętnie w nim leniuchował i odpoczywał. Zwróćmy szczególną uwagę na rozmiar wybieranego legowiska. Powinno być takie, w którym Twój pupil zmieści się w całości. 

W celu dobrania idealnego rozmiaru najlepiej jest zmierzyć psa. Pomiaru dokonujemy od czubka głowy do nasady ogona. Dodajemy do tego jeszcze 20 - 30 cm i mamy gotowy wymiar idealnego legowiska. 

Przy zakupie legowiska dla szczeniaka nie warto kupować „na przyszłość”. Zbyt duże legowisko może sprawić, że szczenię nie będzie się czuło w nim komfortowo. Powinno być wymienianie wraz z jego rozwojem i wzrostem. 

Znamy wymiary, pozostaje pytanie jakie legowisko wybrać?

Sklepy z akcesoriami dla zwierząt swoją ofertą przyprawiają o zawrót głowy. Możemy wybierać spośród klasycznych legowisk z oparciami, poduszek, poprzez kanapy dla psów, legowiska typu ponton, aż po osobne apartamenty typu buda. Każde z nich ma swoje wady i zalety. Najprostszym i najbardziej popularnym wśród właścicieli psów jest posłanie typu poduszka. Jest wypełnione miękką pianką, bez wyraźnie zaznaczonych brzegów. Sklepy oferują mnóstwo kolorów i rozmiarów tego typu legowisk. Nasz sklep w swojej ofercie posiada legowiska dla psów dużych i małych. Różnorodność modeli, wykonanie z jakościowych materiałów to jedne z wielu atutów oferowanych posłań w naszym sklepie. Bez trudu znajdziesz idealne legowiska dla psów na sklep-psiakość.pl.

Legowisko dla psa w formie kanapy będzie świetnym rozwiązaniem dla większych psów. Wygodny materac nie tylko zapewni komfort snu, ale dodatkowo zapobiegnie powstawaniu modzeli na łokciach i piętach.

Coraz większą popularność zyskuje także legowisko z zadaszeniem typu buda. Będzie ono idealnym rozwiązaniem dla psów małych ras, lub szczeniąt. W takim posłaniu piesek może się odseparować, odpocząć i zrelaksować. Legowisko dla psa buda w ofercie Psia Kość ze względu na swoją formę nie tylko zapewni pieskowi sporą dozę prywatności, ale też będzie doskonale chronić przed przeciągiem i chłodem. 

Każdy czworonożny członek rodziny powinien mieć w domu swoje miejsce. Takie posłanie to dla niego oaza, bezpieczne miejsce, gdzie może się położyć zmęczony po zabawie, czy kiedy jest mu zimno. To również komfort dla Ciebie, kiedy możesz nauczyć psa komendy „na miejsce”, a on chętnie z tego skorzysta. Niewątpliwie wybór odpowiedniego legowiska dla psa to bardzo ważna kwestia.