Salon dla wielu z nas jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej czasu w naszym życiu. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby miejsce to było jak najbardziej praktyczne, funkcjonalne, ale również estetyczne. Z pomocą przychodzi nam mebel w postaci narożnika, który posiada mnóstwo funkcji i kształtów, co pozwala na swobodny wybór najlepszego rozwiązania dla nas. Jak się jednak okazuje, nie jest to wcale takie proste. W tym artykule przedstawimy Ci podstawowe zagadnienia, na które powinieneś zwrócić szczególną uwagę przed zakupem narożnika. Wszystkiego dowiesz się w dalszej części tego artykułu!

 Na co zwrócić uwagę przed zakupem narożnika

Wykonaj odpowiednie pomiary

Narożniki okazują się nieco bardziej obszerne od tradycyjnych sof. Do dyspozycji mamy kształty w literze "L" czy "U" . Aby nasz narożnik był jak najbardziej funkcjonalny i wygodny - wymagane jest idealne dopasowanie go do salonu. Dokładnie wykonaj wszelkie pomiary przeznaczone pod ten mebel wypoczynkowy. Pamiętaj, aby zachować przynajmniej 30 centymetrów wolnego miejsca pomiędzy innymi meblami. Zwróć uwagę również na to, aby narożnik nie kolidował z ciągiem komunikacyjnym. Jeżeli wykonałeś już to wszystko - możesz przejść do wyboru odpowiednich gabarytów swojego narożnika.

Do mniejszych pomieszczeń warto wybierać bardziej kompaktowe modele, które zajmują razem znacznie mniej miejsca niż tradycyjna kanapa i fotele, a zapewniają praktycznie tyle samo użytkowego miejsca wypoczynku. Ciekawą opcją tutaj są modele modułowe, które umożliwiają tworzenia praktycznie dowolnych wersji naszego narożnika. Dodatkowe modułu mogą tworzyć dodatkowe siedziska, dzięki czemu - niezależnie od ilości osób - wypoczynek będzie jak najbardziej udany.

Lewo i prawostronny narożnik

Narożniki klasycznie występują w wersji prawo lub lewostronnej. Dzisiejsze rozwiązania bardzo często oferują narożniki dwuelementowe. W takim przypadku możemy dowolnie - zależnie od naszych potrzeb wybierać wersję wygodną dla siebie. Potrzebujesz narożnika lewostronnego, a posiadasz prawostronny? Nic trudnego - wystarczy odkręcić element i przykręcić go z drugiej strony! Opcja idealna dla osób, które lubią raz na jakiś czas zmienić swoje ułożenie wnętrza.

Kupuje tylko i wyłącznie sprawdzone przez siebie modele

Właśnie z tego względu, stacjonarne zakupy mebli górują nad tymi internetowymi. Możemy do woli przeglądać i oglądać zaprezentowane nam meble. Bardzo często możemy również przetestować dany mebel w praktyce - sprawdzić wygodę i miękkość siedziska. Jest tak również w przypadku narożników. Dlatego jeżeli nie chcesz kupować kota w worku - wybierz się do sprawdzonego i zaufanego producenta mebli salonowych. Z pewnością wyjdziesz na tym z korzyścią.

Obicie i funkcje dodatkowe

Obicie jest również bardzo ważnym elementem, który powinniśmy przemyśleć. Narożnik będzie meblem, z którego będziemy korzystać często i bardzo intensywnie. Z tego względu należy wybierać materiały łatwe i szybkie w czyszczeniu. Dobrym rozwiązaniem może być też skóra, lecz będzie ona wymagała niestety solidnej konserwacji z Twojej strony. Wybieraj tkaniny hydrofobowe, gdyż ułatwiają one maksymalnie utrzymanie mebli w czystości. Świetne narożniki w kształcie U znajdziesz na https://www.meblelargo.pl/naroznik-w-ksztalcie-u,tag.html

Jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje, to przede wszystkim Twój narożnik powinien mieć funkcję spania, jeżeli oczywiście tego potrzebujesz. Poza tym możemy zdecydować się również na narożniki z dodatkowym pojemnikiem na pościel.