Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Piknik Militarny powraca do Parku Sieleckiego

Nie lada gratka dla fanów militariów. 1 września odbędzie się Piknik Militarny. Tego samego dnia upamiętnimy tych, którzy zginęli w trakcie II wojny światowej.

Po ponad rocznej przerwie, piknik militarny powraca do Sosnowca. 1 września spotykamy się w Parku Sieleckim, gdzie będzie mnóstwo atrakcji, nie zabraknie też odniesień do wydarzeń sprzed 80 lat.

W parku staną dwie dioramy. Pierwsza będzie prezentowała okres września 1939 roku, a w jej skład wejdzie polski czołg zwiadowczy TKS, ckm browning, wystawa sprzętu wojskowego, wiata obozowa i pancernicy z okresu II RP. W drugiej stanie armata polowa ZIS-3, będzie także m.in. wystawa sprzętu i uzbrojenia wojskowego, namioty techniczne, ckm maxim i wiele innych.

Nie zabraknie szpitala polowego (wraz z wyposażeniem) oraz stanowiska kuchni polowej z okres II wojny światowej. Wśród atrakcji będą też eksponaty muzealne oraz pojazdy wojskowe, m.in. transporter opancerzony Skot, UAZ, Nysa, Audi DWK Munga, Dodge WC52 czy Jeep Wiilys.

Piknik w Parku Sieleckim potrwa od godziny 10 do 18. Wcześniej jednak upamiętnimy tych, którzy przelewali krew za wolność Polski. O godzinie 10 spotykamy się przy grobie zbiorowym wojennym rozstrzelanych przez hitlerowców 4-6 września (cmentarz przy ul. Smutnej).

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.