Jak wyleczyć blizny potrądzikowe?

Jeśli uporałeś się już z uciążliwymi krostkami, pewnie zastanawiasz się, czy usuwanie blizn potrądzikowych jest możliwe. Niestety po zakończeniu terapii na trądzik często pozostają na twarzy widoczne ślady. Czasem znikają szybko, jednak z niektórymi osobami pozostają na dłużej. Na szczęście – przy stosowaniu odpowiednich zabiegów – możesz całkowicie pozbyć się problemu. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jak wyleczyć blizny potrądzikowe.

Laserowe usuwanie blizn

Laser na blizny potrądzikowe to dość bolesna, ale skuteczna metoda. Może wykonać go zarówno dermatolog, jak i kosmetyczka. Zabieg polega na tworzeniu mikrouszkodzeń wokół blizny, które ułatwiają jej gojenie. Skóra może pozostać zaczerwieniona jeszcze kilka godzin po wizycie w gabinecie.

Usuwanie blizn z użyciem kwasów

Kwasy na blizny potrądzikowe są również bardzo skuteczne. Możesz zamówić je w sklepach z wyposażeniem do salonów kosmetycznych, jednak nie polecamy nakładania ich bez konsultacji z lekarzem. Najbardziej skuteczne są zabiegi z użyciem wysokiego stężenia kwasu, których absolutnie nie powinna wykonywać osoba niedoświadczona. Na co dzień polecamy więc używać kosmetyków (na przykład maseczek lub tonikiem) z niewielkim stężeniem kwasu, a na zabieg umówić się do salonu kosmetycznego.

Usuwanie blizn z użyciem komórek macierzystych

Zastrzyki z komórek macierzystych są jedną z najskuteczniejszych metod usuwania blizn potrądzikowych. Jest to naturalny i bezpieczny zabieg, który jest wykonywany przez lekarza-dermatologa. Trwa nieco ponad godzinę i należy go powtarzać raz na dwa-trzy miesiące w zależności od rekomendacji specjalisty.

Podsumowanie

Czy da się usunąć blizny po trądziku? W wielu przypadkach ślady potrądzikowe z czasem stają się mniej widoczne. Zdarza się jednak, że skóra wymaga specjalnego traktowania. Warto wtedy skorzystać z zabiegów na blizny potrądzikowe, takie jak laseroterapia, kwasy czy zastrzyki z komórek macierzystych.

Powyższy tekst ma charakter informacyjny i nie może zastąpić konsultacji z lekarzem.