W poniedziałek na ulicach Sosnowca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili cykliczne działania pod nazwą „Trzeźwość”. Skontrolowali trzeźwość blisko 1800 kierujących. Trzech z nich prowadziło „na podwójnym gazie”.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, przez sosnowieckich policjantów regularnie prowadzone są działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Mają one na celu zmniejszenie ilości kierujących po alkoholu lub po zażyciu środków odurzających. Dzięki nim, a także zmieniającej się świadomości kierowców, funkcjonariusze zatrzymują coraz mniej nietrzeźwych za kierownicą. Co za tym idzie, spada również liczba wypadków spowodowanych przez pijanych kierujących. W działaniach brało udział 8 policjantów, których głównym zadaniem było ujawnianie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego poprzez prowadzenie badań trzeźwości. Funkcjonariusze przeprowadzili w sumie 1788 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ujawnili jednego kierującego pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz dwóch kierujących w stanie po użyciu alkoholu. Wszystkim zatrzymano elektronicznie prawo jazdy.

Pamiętaj! Nigdy nie prowadź pod wpływem alkoholu. Pamiętaj, że zawsze możesz sprawdzić swój stan trzeźwości w najbliższej jednostce Policji.