Co ile i dlaczego należy przeprowadzać serwis wanny spa z hydromasażem?

Posiadanie w domu wanny z hydromasażem ma wiele zalet. Przy odpowiednim wykorzystaniu pozwoli stworzyć w domu małe SPA. Jak prawidłowo dbać o wannę z hydromasażem, żeby działała i służyła jak najdłużej?

Jak działa wanna z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem jest wyposażona w specjalne dysze, umieszczone zarówno na dnie, jak i na wszystkich ścianach. Istnieją dwa rodzaje dyszy - takie które wytwarzają strumień wody lub powietrza. Ich rodzaj i ilość zależy od modelu wanny. Intensywność strumieni można dopasować do własnych preferencji. Są ustawiane za pomocą specjalnych pokręteł lub panelu dotykowego. Wanny dostępne są w różnych kształtach i wielkościach. Montaż powinien być zawsze wykonywany przez specjalistów.

Dlaczego warto korzystać z takiej wanny?

Kąpiele w wannie z hydromasażem przynoszą wiele korzyści. Pozwalają zniwelować napięcie mięśniowe oraz wymasować obolałe miejsca. Sprawdzą się szczególnie po dużym wysiłku fizycznym lub bardzo stresującym dniu. Hydromasaż usprawnia przepływ krwi i limfy, pozytywnie wpływa na układ krążenia i przyspiesza regenerację mięśni. Aby odczuć pozytywne efektu masażu, kąpiel powinna trwać przynajmniej 15 minut. Intensywność strumienia należy dostosować do własnych potrzeb, tak żeby sprawiał przyjemność, a nie był zbyt bolesny.

Na czym polega serwis?

Aby wanna z hydromasażem działała bez zastrzeżeń, wymagane jest jej regularne serwisowanie. Przede wszystkim należy zadbać o czyszczenie i dezynfekcję wszystkich dysz i rur. Można to wykonać samodzielnie za pomocą specjalnych środków czyszczących. Wystarczy napełnić wannę wodą, wsypać środek czyszczący i uruchomić dysze. Nowoczesne wanny posiadają wbudowany zbiornik na płyn do dezynfekcji, a czyszczenie jest wykonywane po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na panelu sterującym. Dodatkowo regularnie należy sprawdzać, czy wszystkie pokrętła oraz panel sterujący działają prawidłowo. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości należy jak najszybciej skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się naprawami tego rodzaju wanien.

Jak często należy czyścić wannę?

Dezynfekcja wanny powinna odbywać się regularnie. Jej częstotliwość zależna jest od tego, jak często jest wykorzystywana. Powinna być wykonywana co najmniej raz w miesiącu. Jeśli z wanny korzysta więcej mieszkańców, lepiej będzie czyścić ją częściej. Po każdym hydromasażu należy zadbać o odpowiednie wysuszenie dyszy. Wystarczy po zakończonej kąpieli włączyć system na kilka minut.