7 powodów dla których warto mieć pompę ciepła

Pompy ciepła wraz z fotowoltaiką zyskują coraz większą popularność. Ta nowoczesna technologia to gwarancja ekologicznego, energooszczędnego i w pełni zautomatyzowanego ogrzewania, które zaczyna gościć w coraz większej ilości polskich domów. Dodatkowo ciesząc się z niższych rachunków i pełnej automatyzacji ogrzewania domu. Jeśli szukasz optymalnego źródła ciepła to prawdopodobnie je znalazłeś. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości to rozwiejemy je w 7 punktach, w których opisujemy dlaczego warto posiadać pompę ciepła.

Pompa ciepła to oszczędności

Wbrew powszechnym mitom pompy ciepła są bardzo tanie w eksploatacji, a w połączeniu z fotowoltaiką są niezwykle mało kosztownym rozwiązaniem. Dzięki użyciu pompy ciepła jesteś w stanie oszczędzić na kosztach ogrzewania nawet do 40% w porównaniu do ogrzewania domu gazem ziemnym oraz ok. 20% w stosunku do ogrzewania domu węglem! Najbardziej oszczędnym rozwiązaniem okazuje się być pompa ciepła powietrze-woda, która jest najbardziej popularnym wyborem wśród Polaków.

Pompa ciepła to rozwiązanie ekologiczne

Jest to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań jeśli chodzi o metody ogrzewania. Pompa ciepła nie eksploatuje środowiska i co ważniejsze – nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery. Z ekologicznego punktu widzenia jedynym minusem tego rozwiązania jest konieczność korzystania z energii elektrycznej. Jednak najczęściej do pompy ciepła wykorzystywana jest fotowoltaika (tą, wraz z pompą ciepła możemy zakupić na https://esoleo.pl), która eliminuje tą wadę, a urządzenie jest zasilane w 100% odnawialną energią z promienii słonecznych.

Pompa ciepła to wygoda przez cały rok

Uniwersalność tego urządzenia to kolejna zaleta, przez którą pompa ciepła jest tak chętnie wybierana. Zimą ogrzewa, a latem chłodzi pomieszczenia, poprawiając komfort życia domowników. Pompa ciepła to równie wygoda w eksploatacji, ponieważ jest praktycznie bezobsługowa. Aby móc nią sterować wystarczy aplikacja w telefonie, a odpowiednią temperaturę w domu możemy ustawić nawet z innego kraju! Jeśli chodzi o przeglądy techniczne – wystarczy tylko jeden serwis rocznie, aby utrzymać urządzenie w dobrej kondycji.

Pompa ciepła nie tylko dla nowoczesnych domów

Jesteś posiadaczem domu w starym budownictwie, a chciałbyś zainwestować w pompę ciepła? Nic straconego! Mimo, że najlepiej zdecydować się na pompę ciepła w trakcie projektowania domu, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją również w starym domu. Jednak jeśli pragniesz, aby stanowiła jedyne źródło ogrzewania, konieczna będzie termomodernizacja budynku.

Dzięki pompie ciepła wzrasta wartość nieruchomości

Fotowoltaika, jak i pompa ciepła, to rozwiązania ekologiczne, a te cieszą się w społeczeństwie coraz większym zainteresowaniem. W związku z tym domy wyposażone w te urządzenia mają zdecydowanie wyższą wartość w porównaniu z innymi nieruchomościami dostępnymi na rynku, ale nie korzystających z tych rozwiązań.

Ciepła woda przez cały rok dzięki pompie ciepła

Jeśli chcesz mieć ciepłą wodę przez cały rok to pompa ciepła to rozwiązanie dla Ciebie! Jest to wyjątkowo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, ponieważ do uzyskania ciepłej wody wykorzystuje ciepło pochodzące z powietrza i nie generuje przy tym dodatkowych kosztów!

Niedroga instalacja i możliwe dotacje

Aby móc cieszyć się z zalet posiadania pompy ciepła nie musimy wydawać “fury” pieniędzy. Montaż i projekt pompy ciepła w domach jest szacowany indywidualnie, ze względu na wybrany rodzaj pompy ciepła oraz potrzeby termomodernizacji budynku. Jednak istnieją dotacje, dzięki którym za większość kosztów nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni!