Żyjemy w coraz bardziej zdigitalizowanej i zdominowanej przez świat cyfrowy rzeczywistości. To sprawia, że programiści różnych języków programowania są na wagę złota. Pracownicy branży IT doskonale o tym wiedzą, dlatego stawiają wygórowane wymagania przyszłym pracodawcom. Taka sytuacja martwi polskich przedsiębiorców, którzy na próżno szukają kandydatów do pracy. Jak wyjść z tego impasu, nie biorąc udziału w “wojnie stawkowej” i nie uciekając się do podkupywania programistów?

Jak pozyskać programistę PHP? Przedstawiamy skuteczny sposób, dzięki któremu zatrzymasz pracownika na dłużej!

Programista PHP — to o niego walczą firmy z branży IT

W branży IT trwa zacięta walka o pracownika. Programistów PHP jest mało w porównaniu do rosnącego zapotrzebowania. O ile taka sytuacja cieszy pracowników, o tyle jest niekorzystna dla przedsiębiorców. Programista PHP lub innego języka programowania na rynku pracy ma istne Eldorado. Może wybierać spośród wielu oferta pracy i zdecydować się na tę najlepszą.

Już teraz szacuje się, że średni czas pracy programisty PHP w jednej firmie wynosi 2 lata. W przyszłości może się on skurczyć do 6 miesięcy. Dlatego właśnie działaj szybko! Dobrym rozwiązaniem jest współpraca z agencją pracy, która bierze na siebie rekrutację i selekcję pracowników. Dzięki temu nie bierzesz udziału w „wojnie stawkowej” i nie podkupujesz programistów (do czego uciekają się niektóre firmy).

Rekrutacja i selekcja programistów PHP

Agencja pracy rekrutuje pracowników, wykorzystując wiele technik. Należą do nich między innymi sourcing i direct search. Polegają one na szukaniu kandydatów do pracy na portalach społecznościowych, takich jak Facebook i LinkedIn. Oczywiście to nie wszystkie sposoby, które stosują rekruterzy. Pozyskują oni programistów PHP, umieszczając ogłoszenia w tych miejscach w sieci, w do których najczęściej zaglądają programiści. Dzięki temu możesz pozyskać pracowników nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Nie obawiaj się, że nie spełnią oni Twoich oczekiwań. Kandydatów poddaje się selekcji, a jeśli mimo to nie będziesz zadowolony z ich pracy — na ich miejscu pojawią się inne osoby.

To jednak nie wszystkie korzyści, jakie odniesiesz ze współpracy z agencją. Firma zewnętrzna bierze na siebie obowiązki pracodawcy, natomiast Ty stajesz się pracodawcą-użytkownikiem. Oznacza to, że nie wypłacasz pracownikom wynagrodzeń, ponieważ zajmuje się tym agencja. Odpadają Ci również obowiązki związane ze szkoleniami BHP. Nie kłopoczesz się również tym, aby skierować pracowników na badania okresowe. Naturalnie zalety współpracy z agencją mają zasięg długofalowy.

Jak spełnić wymagania programistów PHP, wyprzedzając standardy rynku pracy?

Dzięki temu, że podjąłeś współpracę z agencją pracy, możesz skupić się na tworzeniu atrakcyjnej oferty dla programisty PHP. Programiści to ta grupa zawodowa, która ma nieraz absurdalne wymagania wobec przyszłych pracodawców, jednak Ty wcale nie musisz się na nie godzić. Oczywiście zadbaj o to, aby warunki, jaki zaproponujesz przyszłym pracownikom, wyprzedzały standardy rynku. Oszczędzasz na rekrutacji, więc możesz sobie pozwolić na nowoczesne wyposażenie stanowisk i inne udogodnienia. Co jest priorytetem dla programisty PHP?

Praca przy ciekawych projektach

Postaraj się, aby Twoim pracownikom nie zabrakło wyzwań zawodowych. Na pewno docenią fakt, że mogą brać udział w interesujących projektach, które poszerzają ich warsztat. Rozdzielaj obowiązki według statusu pracowników — inne powierzaj juniorowi, a inne seniorowi czy pracownikowi regular.

Mały zespół

Programista PHP nie chce pracować w ogromnych, korporacyjnych zespołach. O wiele bardziej ceni mały, maksimum 10-osobowy team. Ważne, aby pracownicy mieli jasno wyznaczoną ścieżkę rozwoju, wspierali się i czerpali nawzajem ze swojego doświadczenia.

Nowe technologie

Zapewnij swoim pracownikom dostęp do nowych technologii, w jakich będą programować aplikacje. Zadbaj także o to, aby programy i sprzęt były nowoczesne i komfortowe w użytkowaniu.

Benefity

Benefity dla pracowników stały się standardem, który powinieneś spełnić. Dla programistów PHP liczy się rozwój, ale także dofinansowanie języków, kursów szkoleń, a nawet — co jest niecodzienne — wesela i opiekunki do dzieci.

PHP — co to za język programowania?

PHP jest skryptowym językiem programowania, z którego korzystają twórcy stron internetowych. Dzięki PHP można obsługiwać formularze, które znajdują się na stronach www. Ten język programowania służy także do budowy baz danych. W PHP powstają systemy do zarządzania treściami, fora dyskusyjne, aplikacje pocztowe.

Agencja pracy pomoże Ci nie tylko pozyskać programistę PHP. Dzięki temu, że przejmuje na siebie wiele obowiązków, Ty skupiasz się na atrakcyjnej ofercie dla pracownika. Co za tym idzie — Twoja propozycja pracy zaczyna się wyróżniać na tle ofert konkurencyjnych. Przyciągasz programistów, którzy chcą zostać z Tobą na dłużej.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://www.dpworkers.pl/