Wózki spawalnicze to nic innego jak lekkie podwozie transportowe. Przeznaczone są do przewozu zestawów spawalniczych TIG, MIG lub plazmowych. Najczęściej wykorzystuje się je w warsztatach spawalniczych, gdzie znacząco usprawniają pracę.

Wózek spawalniczy — usprawnia pracę w warsztacie

Wózek spawalniczy, czyli akcesorium transportowe

Wózek spawalniczy jest akcesorium przeznaczonym do transportu urządzeń spawalniczych. Jest lekki, zwrotny i wykonany z dobrej jakości materiałów. Wykorzystasz go nie tylko do przewozu spawarek i butli z gazem, ale także narzędzi spawalniczych.

Wózki spawalnicze występują w wersji z otwartą dolną półką i szufladami na prowadnicach rolkowych. Bywa, że mają zamykaną górną szufladę.

Spawarka jest dużym i ciężkim urządzeniem, dlatego przeniesiesz ją tylko na niewielkie odległości. Dzięki wózkowi spawalniczemu przetransportujesz nie tylko sprzęt spawalniczy, ale także butle z gazem, maski i strój ochronny.

Wózek spawalniczy — rozwiązuje problemy z mobilnością spawaczy

W warsztacie priorytetem jest dobrze wyposażone stanowisko spawacza. Rzadko zdarza się, aby cały proces spawania odbywał się na miejscu, chyba że spawane przedmioty są niewielkich rozmiarów (i łatwo je przetransportować). Elementy stałe lub o znacznych gabarytach wymagają od spawacza tego, aby przenosił się w różne miejsca.

Do tradycyjnych spawarek wykorzystuje się gaz. Transportuje się go w dwóch butlach o wielkości 1,5 m. Z kolei spawarki elektryczne nie potrzebują butli, jednak ich rozmiary są znaczne. Butli z gazem wymaga spawanie metodami MIG i TIG.

Wózek spawalniczy sprawi, że bez trudu przemieścisz się ze swoim sprzętem. Możesz zdecydować się na prostą lub bardziej rozbudowaną konstrukcję wózka. Jeśli wybierzesz wózek z szufladami na kluczyk, zyskasz dodatkowe miejsce nie tylko na narzędzia, ale także przedmioty osobiste.

Wózek spawalniczy dopasowany do rodzaju spawarek

Istnieją rodzaje spawarek, które przeniesiesz ręcznie. Jednak ze względu na swoją wagę i ilość elementów, w które je wyposażono, takie rozwiązanie sprawdzi się tylko na niewielkich dystansach. Owszem, na rynku są także modele spawarek na kółkach, jednak ich transport ogranicza się do samego sprzętu. Co natomiast z dodatkowymi akcesoriami? Z pomocą przychodzi wózek spawalniczy. Może on mieć wymiary dopasowane do konkretnej spawarki lub bardziej uniwersalny. Wózki spawalnicze są wyposażone w miejsce na spawarkę i butlę z gazem. Tę ostatnią przytwierdzisz łańcuchem, tak, aby się nie przewróciła podczas transportu.

Pozostaje jeszcze pytanie: jak dobrać wózek spawalniczy do spawarki? Przede wszystkim najpierw sprawdź wymiary wózka. W danych technicznych poszukaj informacji o tym, jakie jest jego maksymalne obciążenie. Nie zapomnij o tym punkcie, ponieważ może się okazać, że Twój sprzęt jest zbyt dużych rozmiarów i nie pasuje do wózka spawalniczego.

Równie ważne jest to, czy wózek spawalniczy wyposażono w miejsce na butlę (zależy ono, jak już wspomnieliśmy, od rodzaju spawarki).

W dwóch wysokich butlach przewozi się gaz na oddzielnych wózkach o konstrukcji taczkowej. Jeśli dysponujesz dwiema butlami, weź pod uwagę, że od razu nie przeniesiesz całego sprzętu.

Upewnij się, że wózek, który wybrałeś, posiada rączkę ułatwiającą transport. W niektórych modelach wózków można regulować nachylenie górnej półki.

Wózki spawalnicze to akcesoria, które usprawniają pracę spawaczy, dzięki czemu jest komfortowa i bezpieczna. Wygodne uchwyty, stabilne kółka, odpowiednio dobrany rozmiar, elementy przeznaczone do zawieszania węży i uchwytów, wpływają na komfort procesu spawania. Spawacz nie musi krążyć po całym warsztacie, aby sięgnąć po narzędzia, których aktualnie potrzebuje, ponieważ wszystko ma pod ręką.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie: https://migomat.com.pl/wozki-spawalnicze