Jak przejść na Internet światłowodowy w Sosnowcu? To naprawdę łatwe!

Jeszcze do niedawna z dobrodziejstwa Internetu światłowodowego mogli korzystać wyłącznie mieszkańcy największych aglomeracji. Dziś ta technologia dociera nawet na wieś. Kto ma taką możliwość, ten od razu stara się o przyłączenie swojego adresu do światłowodu. Zwłaszcza, że nie wiąże się to z żadną skomplikowaną procedurą. W naszym poradniku wyjaśniamy, jak w łatwy sposób przejść na Internet światłowodowy w Sosnowcu (te same zasady dotyczą każdej innej miejscowości).

Sprawdź, czy jesteś w zasięgu Internetu światłowodowego

Możesz to zrobić w najprostszy możliwy sposób – pytając sąsiadów. Jeśli domy na tej samej ulicy mają dostęp do światłowodu, to na 99 proc. Ty także będziesz mieć możliwość podłączenia się do szybkiego Internetu. Dodatkowo warto zadzwonić do ratusza i zapytać, czy pod Twoim adresem jest już dostępny światłowód (władze miasta opiniują plany firm rozbudowujących sieć na danym terenie).

Znajdź dostawcę Internetu światłowodowego w Sosnowcu

Jeśli wiesz już, że pod Twoim adresem jest dostępny Internet światłowodowy, to możesz zacząć rozglądać się za konkretnym dostawcą usługi. Tutaj mała podpowiedź: nie poprzestawaj tylko na sprawdzeniu ofert tych największych, ogólnopolskich firm. Często dużo lepsze warunki może zaoferować lokalny dostawca.

Chcąc podłączyć się do Internetu światłowodowego w Sosnowcu sprawdź ofertę firmy DG-NET – czołowego dostawcy w regionie. Szczegóły na temat dostępnych pakietów i gwarantowanych parametrów łącza znajdziesz na stronie https://www.dg-net.pl/.

Umów się na wizytę techników

Po wybraniu dostawcy z najlepszą ofertą ustal dogodny dla Ciebie termin wizyty techników, którzy na miejscu sprawdzą warunki techniczne przyłączenia Twojego budynku do światłowodu. W przypadku domów jednorodzinnych nie jest to wielki problem – technicy ustalą taką trasę przebiegu kabla, aby instalacja była możliwie jak najmniej inwazyjna i czasochłonna.

Podpisz umowę i poczekaj na realizację usługi

Gdy wiesz, już w jaki sposób dostawca chce doprowadzić Internet do Twojego domu i akceptujesz przedstawione warunki, to możesz podpisać umowę na świadczenie usługi. Zwykle jest ona zawierana na 12 lub 24 miesiące. Upewnij się, że gwarantowane w danej cenie parametry łącza są zgodne z wcześniejszymi ustaleniami.

Podłącz router i korzystaj!

Po podpisaniu umowy pozostaje już tylko instalacja Internetu światłowodowego w Twoim domu, czym zajmie się profesjonalna ekipa techniczna. W wyznaczonym miejscu do budynku zostanie wprowadzony przewód i zamontowane gniazdko internetowe. Teraz wystarczy już tylko podłączyć router, skonfigurować sieć wewnętrzną i cieszyć się szybkim, niezawodnym i nielimitowanym Internetem w całym domu.

Dlaczego właściwie warto przejść na Internet światłowodowy?

Światłowód to obecnie najlepsza technologia dostępu do sieci – i tak pozostanie jeszcze przez wiele lat, zanim nie upowszechni się Internet 5G, a ceny Internetu satelitarnego nie „zejdą na ziemię”.

Internet światłowodowy to przede wszystkim gwarancja najwyższego komfortu korzystania z sieci. Jego użytkownicy nie znają pojęcia buforowania, nie wiedzą, jak to jest oglądać serial na Netflixie w niskiej jakości obrazu, nie muszą się martwić warunkami pogodowymi, ponieważ szybki Internet jest dla nich dostępny zawsze.

Ważną zaletą Internetu światłowodowego, zwłaszcza w porównaniu z popularnym Internetem mobilnym, jest brak limitów. Nie trzeba się tutaj martwić, że np. po obejrzeniu kilku filmów na platformie VOD zabraknie nam pakietu do pracy czy nauki zdalnej. W cenie ustalonej z dostawcą otrzymujemy nielimitowany Internet, bez żadnych ograniczeń.

Dodajmy również, że tylko światłowód umożliwia skorzystanie z usługi Internetu symetrycznego, czyli takiego, gdzie prędkość pobierania i wysyłania danych jest identyczna. To świetny wybór dla osób, które np. przesyłają duże pliki na serwery zewnętrzne.