Meble loftowe, czyli jakie?

Jeszcze do niedawna meble w stylu loftowym cieszyły się zainteresowaniem jedynie wśród sympatyków nietypowych aranżacji. W ostatnim czasie nastąpił jednak wyraźny wzrost popularności tego stylu. Czym właściwie są meble loftowe i z jakimi wnętrzami najlepiej się komponują? Podpowiadamy.

Czym są meble loftowe?

Styl loftowy inspirowany jest surowymi klimatami przemysłowych loftów. Na ogół są to drewniane konstrukcje zawierające metalowe lub szklane dodatki. Ten rodzaj umeblowania nastawiony jest przede wszystkim na funkcjonalność, lecz nie można mu również odmówić estetyki. Cechą wyróżniającą jest połączenie pozornie niepasujących do siebie elementów w doskonale komponującą się całość.

Najczęściej występującym połączeniem jest zestawienie ze sobą drewna i metalu. Ciepłe odcienie drewna doskonale łączą się z szarością i bielą podkreślając surowy charakter stylu. Metalowe elementy są najczęściej wykonane ze stali szczotkowanej lub aluminium. Niezwykła prostota, która wyróżnia meble loftowe sprawia, że są one synonimem funkcjonalności.

Do jakich wnętrz najlepiej pasują meble loftowe?

Inspirowany przemysłowymi klimatami styl loftowy bardzo dobrze komponuje się z surowymi pomieszczeniami. Meble będą bardzo dobrze wyglądać na tle ścian z odsłoniętą cegłą. Podobnie jest w przypadku betonu architektonicznego. Połączenie loftowego stylu z surowymi ścianami stworzy niepowtarzalny, elegancki klimat.

Tego rodzaju meble dobrze komponują się z podłogami wykonanymi z desek. Dużą rolę odgrywa także oświetlenie. Do stylu loftowego pasują lampy w kloszach typu klatka. Zawierają one metalowe elementy, które są również częścią składową mebli. Całość kompozycji, choć surowa jest bardzo przytulna i elegancka.

Dlaczego warto zainwestować w meble loftowe?

Meble w stylu loftowym to jeden z najbardziej uniwersalnych rodzajów dostępnych na rynku. Jako że głównym założeniem stylu jest praktyczność, zawierają one dużo szuflad oraz szafek pozwalających na przechowywanie wielu rzeczy. Minimalizm wykonania sprawi, że wnętrza nabiorą bardziej przestrzennego charakteru. Specyfika stylu pozwala na podzielenie pomieszczenia na strefy. Łatwo możemy skomponować wnętrza do pracy lub wypoczynku i oddzielić je od siebie.

Meble to są bardzo łatwe w utrzymaniu. Prosta konstrukcja sprawia, że nie wymagają one czasochłonnej pielęgnacji. Idealnie dopasują się one do dużych, jak i małych pomieszczeń. Jest to znakomita opcja dla każdego, kto ceni sobie nowoczesny styl oraz praktyczność. Na wyborze stylu loftowego skorzystają również minimaliści.