Jakie akcesoria wybrać przy zaparzaniu kawy i herbaty?

Aby umilić czas spędzony przy piciu kawy lub herbaty warto zaopatrzyć się w niedrogie, a zarazem wyjątkowe akcesoria. Niewielkie gadżety zwiększą komfort codziennych czynności przy przyrządzaniu ulubionego napoju. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

  1. Aeropress do kawy

Aeropress do zaparzania kawy to bardzo proste urządzenie, które pozwoli przyrządzić aromatyczny napój przy niewielkim wysiłku. Działa na zasadzie strzykawki. W górną jego część wsypujemy zmieloną kawę, a następnie zalewamy ją gorącą wodą. Dociskając urządzenie od góry, siłą własnych mięśni przeciskamy ją przez papierowy lub metalowy filtr. W ten sposób uzyskujemy soczystą, czarną kawę bez dodatku fusów. Ogromną zaletą aeropressu jest to, że możemy zabrać go ze sobą na wycieczkę w góry lub na wyjazd wakacyjny. Dysponując ulubioną kawą mieloną możemy przyrządzać napój w ten sam sposób, niezależnie od sytuacji, potrzebujemy jedynie wrzątku, ewentualnie zimnej, przegotowanej wody.

  1. Klasyczny zaparzacz do herbaty

Zaparzacz do herbaty typu stożek to idealne rozwiązanie dla wielbicieli tego napoju. Sposób przyrządzania złocistego naparu jest zawsze taki sam. Na początek wsypujemy do zaparzacza nieco herbaty liściastej. Możemy także dodać ulubione dodatki smakowe, może to być na przykład pokruszona laska wanilii lub sok z cytryny. Następnie tak przygotowany zestaw zalewamy wrzątkiem i czekamy aż napój uzyska odpowiedni kolor.

Wśród małych zaparzaczy do herbaty znajdziemy w sklepach ich różne rodzaje. Takie, które można przytwierdzić bezpośrednio do kubka lub szklanki, jak i takie, które pływają swobodnie w przygotowanym naparze i wyciągamy je za pomocą niewielkiego, metalowego sznureczka. Jest to produkt dość tani i wielokrotnego użytku.

  1. Kawiarka

Kawiarka pozwala przygotować łatwo i prosto wyjątkową kawę i wydobyć z niej najlepszy aromat. Warto wiedzieć, że przygotowany w ten sposób napój jest mocniejszy niż ten z ekspresu ciśnieniowego. Jest to więc rozwiązanie zwłaszcza dla smakoszów kawy. Sposób działania kawiarki nie jest wcale skomplikowany. Jest to po prostu niewielki czajniczek ciśnieniowy, który podgrzewamy na kuchence. Pod wpływem ciśnienia następuje połączenie wody i zmielonej kawy. Sam napój przeciskany jest przez sitko, więc otrzymujemy go bez fusów. Na korzyść kawiarki przemawia także to, że jest ona bardzo łatwa w czyszczeniu. W większości modeli wystarczy ją tylko przepłukać pod bieżącą wodą i już jest gotowa do tego, aby móc stworzyć kolejną porcję aromatycznej kawy dla następnej osoby.

Kawa, herbata oraz akcesoria są dostępne na https://sklep.ctdepot.pl/