Sosnowiec zamieni park w poligon bezpieczeństwa - pokazy policji i pogotowia

2 min czytania
Sosnowiec zamieni park w poligon bezpieczeństwa - pokazy policji i pogotowia

FOT. KMP w Sosnowcu

Policyjne psy, sprzęt ratunkowy i rozmowy o rekrutacji — 20 marca Zagłębiowski Park Sportowy od rana będzie miejscem pokazów i prezentacji służb. Organizatorzy zapowiadają pokazy i prelekcje skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży. W wydarzenie włączą się sosnowieccy policjanci oraz pogotowie ratunkowe.

“20 marca o godzinie 9.00 na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu odbędzie się Dzień Bezpieczeństwa. Głównym organizatorem wydarzenia jest SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu oraz Urząd Miejski w Sosnowcu.”

Organizatorzy wyraźnie mówią o charakterze edukacyjnym imprezy. W programie są prezentacje służb ratunkowych i mundurowych oraz pokazy sprzętu — w tym pokaz umiejętności psów służbowych, który podkreślają jako jeden z głównych punktów. Osoby zainteresowane służbą w policji będą mogły uzyskać informacje o rekrutacji i codziennych obowiązkach funkcjonariuszy.

Wydarzenie ma też część merytoryczną dla dorosłych — zaplanowano spotkanie eksperckie dla przedstawicieli służb, instytucji publicznych i przedsiębiorców. Organizatorzy wymieniają między innymi dynamiczne pokazy taktyki i musztry oraz prezentacje działań w sytuacjach kryzysowych.

Program obejmuje między innymi:

  • prezentacje służb ratunkowych i mundurowych,
  • pokazy sprzętu oraz działań w sytuacjach kryzysowych,
  • pokaz umiejętności psów służbowych,
  • dynamiczne pokazy taktyki i musztry,
  • spotkania i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa dla służb oraz przedsiębiorców.

To będzie medialne widowisko - jednak dla służb to też okazja do sprawdzenia procedur i kontaktu z potencjalnymi kandydatami, co może mieć realne znaczenie dla gotowości na zdarzenia kryzysowe.

na podstawie: KMP w Sosnowcu.

Autor: krystian