Jak wybrać koszulę męską?

Szukasz koszuli na specjalną okazję czy na co dzień? Niezależnie od okazji powinieneś wybrać model, w którym czujesz się dobrze i komfortowo. Dość istotna jest także jakość produktu, abyś mógł korzystać z koszuli męskiej przez długi czas. Decydując się na konkretną koszulę, zwróć uwagę także na stopień formalności, ponieważ niektóre okazje wymagają określonego dress code. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu koszuli, zapraszamy do lektury.

Rozmiar

Warto wspomnieć, że koszule męskie mają tak naprawdę 2 rozmiary: koszuli oraz kołnierzyka. Trzeba zatem zwrócić uwagę na te 2 wartości podczas wybierania rozmiaru. Kołnierzyk koszuli ma przylegać do szyi, ale nie powinieneś czuć ucisku. Dobry rozmiar kołnierzyka sprawdzisz wkładając palec między szyję a koszulę. Rozmiar kołnierzyka to obwód szyi do którego należy dodać szerokość jednego lub dwóch palców. Długość kołnierzyka powinieneś dopasować do długości szyi oraz stopnia formalności. Większość koszul ma w kołnierzyku specjalne fiszbiny, które usztywniają i nadają mu pożądany kształt. Fiszbiny to właśnie jeden z obowiązkowych elementów w koszulach na formalne okazje. Rozmiar koszul męskich oznacza tak naprawdę wzrost, a pomocne będą tabele rozmiarów udostępnione w sklepach. Eleganckie koszule męskie powinieneś włożyć w spodnie, więc produkt powinien być odpowiednio długi. Powinieneś wiedzieć, że koszule męskie powinny leżeć blisko ciała, ale jednocześnie nie mogą ograniczać swobody Twoich ruchów.

Materiał koszul męskich

Najbardziej polecanym materiałem jest bawełna, ponieważ jest naturalnym materiałem. Docenisz na pewno przewiewność produktów z bawełny, które będą bardzo komfortowe podczas codziennego użytkowania. Koszule męskie mogą również posiadać domieszkę innych materiałów nadających elastyczność. Bawełna jest również bardzo prosta w pielęgnacji i praniu, dlatego to bardzo dobry wybór. Niektóre eleganckie i droższe koszule są wykonane z jedwabiu, który ma delikatny połysk.

Koszule męskie: krój

Ten aspekt powinieneś uzależnić od stopnia formalności okazji, na jaką chcesz założyć koszulę. Wyróżniamy tak naprawdę 2 podstawowe kroje koszul męskich:

1. regular fit: to klasyczne koszule, które nie posiadają wcięcia w talii. Są szczególnie polecane na eleganckie i oficjalne spotkania oraz dla panów o lekko szerszej budowie ciała,

2. slim fit: koszule męskie o tym kroju mają delikatne wcięcie w talii, które optycznie wyszczupla sylwetkę. Doceniają je głównie panowie o dość szczupłej lub regularnej budowie ciała.