Ile kosztują domy w Sosnowcu? Sprawdź sytuację na rynku nieruchomości

Sosnowiec jest uznawany za jedno z najbardziej zielonych miast Śląska. Nic dziwnego zatem, że tak wiele osób zainteresowanych jest zakupem nieruchomości w tym miejscu. Dowiedz się, jak kształtuje się rynek domów i mieszkań w Sosnowcu oraz jaka jest średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości w tym mieście.

Ogólne informacje o rynku nieruchomości w Sosnowcu

Rok 2021 był szczególnie dobry dla rynku nieruchomości. Ten fakt dotyczy również Sosnowca. Ceny mieszkań w tym mieście wzrosły na przestrzeni 2021 roku o ponad 18 procent! Co ważne, średni czas od momentu wystawienia oferty na sprzedaż do transakcji zakupu wynosił ok. 3 miesięcy. Ceny mieszkań w Sosnowcu oscylują wokół 4300 złotych za metr kwadratowy - jednak jest to oczywiście średnia. Znaleźć można oferty znacznie tańsze, jak i znacznie wyższe - wszystko zależy od standardu wykończenia, a także lokalizacji.

Najdroższe i najtańsze ulice w Sosnowcu

Najdroższe domy w Sosnowcu położone są przy ulicy Mariackiej, Cichej i Zgody. Ceny na ulicy Mariackiej mogą przekraczać nawet 5 tysięcy złotych. Jeśli zależy nam na większych oszczędnościach, powinniśmy zwrócić się w kierunku ulic Stacyjnej czy Wincentego Kadłubka - tutaj średni koszt zakupu metra kwadratowego nieruchomości oscyluje w granicy 3700-3800 złotych.

Ile mieszkań i domów dostępnych jest w Sosnowcu od ręki?

Sosnowiec jest miastem, w którym raczej nie należy spodziewać się problemu z podażą na rynku nieruchomości. Średnio aktualnych jest około 800 ofert, z których kilkanaście procent stanowią domy. Najwięcej na rynku dostępnych jest mieszkań 2 i 3 pokojowych, co również nie odbiega od standardów wyznaczonych przez miasta w pozostałej części kraju. Przeciętna cena za metr kwadratowy domu w Sosnowcu wynosi 3600 złotych, najlepiej sprzedają się domy o powierzchni ok. 200 metrów. Z danych serwisu Morizon.pl ze stycznia 2022 r. wynika, że średnia cena domu w Sosnowcu to 830 tys. zł (3600 zł/m²).

Jeżeli chcesz być na bieżąco z ofertami nieruchomości, warto śledzić renomowane portale gromadzące ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkań i domów. Interesują Cię domy w Sosnowcu? Na gratka.pl znajdziesz codziennie nowe oferty kupna-sprzedaży!

Dlaczego warto przeprowadzić się do Sosnowca?

Sosnowiec jest najbardziej zaludnionym miastem Zagłębia Dąbrowskiego. Jednocześnie może poszczycić się największą ilością terenów zielonych. Na plus dla miasta są placówki oświatowe oraz zachwycające zabytki. Sosnowiec jest doskonałą alternatywą dla pobliskich Katowic - nawet, jeśli w Katowicach jest Twoje miejsce pracy, nie powinieneś obawiać się problemów z dojazdem - droga ekspresowa łącząca te dwa miasta pozwala na przejazd w bardzo krótkim czasie.

Cena działek budowlanych, a przez to również i domów, jest znacznie niższa w Sosnowcu niż w Katowicach. Najczęściej wybieraną lokalizacją zakupu czy budowy domu jest Porąbka, która słynie z zielonych terenów i doskonałej komunikacji z centrum. Sosnowiec jest miejscem przyjaznym młodym rodzinom, singlom, a także osobom starszym. Ci, którzy cenią sobie miejskie życie z pewnością docenią liczne atrakcje Sosnowca, a z kolei osoby poszukujące spokoju - również będą miały okazję go zażyć.

W Sosnowcu znajduje się wiele atrakcyjnych placówek edukacyjnych, które mogą poszczycić się dobrymi wynikami pedagogicznymi. Nie ma większego problemu z dostępem do żłobków i przedszkoli, a w mieście zlokalizowanych jest wiele miejsc do zabawy z małymi dziećmi.