Co będzie gdy ona straci pracę?

Wiele rodzin żyje tak, że pracują i ona i on, a gdy ona traci pracę to rzecz jasna robi się trudniej. Tego typu sytuacje się rzecz jasna przytrafiają i co równie istotne ( http://michal-gorecki.pl/ ) można się wtedy ratować składając papiery o zapomogę socjalną do urzędu. Właśnie w ten konkretny sposób postępuje wielu ludzi i co równie ważne w czasach stabilnych ekonomicznie zazwyczaj nie ma się czego bać. Mowa tu o tym, że w czasie stabilnym ekonomicznie wzrost gospodarczy osiąga niemal te cztery procent na plusie i w tym tkwi ta znaczna zaleta, bo można ratować sytuację bardzo wielu rodzin. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ten typowy kryzys ekonomiczny z ostatnich dekad to ograniczenie wzrostu gospodarczego do trochę ponad jednego procenta na plusie, czyli nadal jest dość dobrze, a taki kryzys kończy się po trochę ponad trzech latach. z tej konkretnej przyczyny ludzie bystrzejsi raczej kombinują tak, by ta typowa żona nie żyła zbyt długo na zapomogach, bo one to obciążenie dla gospodarki, czyli też i dla ludzi legalnie zarabiających pieniądze. Jednym słowem ten jej brak pracy musi być tylko tym chwilowym, bo klasyfikowanie się do zapomogi socjalnej to nie plus.

Pandemia.

Czasy obecne to już prawie dwa lata trwania tej nieciekawej pandemii, a konkretniej to blokowanie branż takich jak rozrywkowa, fryzjerska i gastronomiczna, tylko po to by ten konkretny wirus się nie rozprzestrzeniał. W tym konkretnym czasie już wiele żon, które maja tę dwójkę dzieci lub więcej straciło pracę. Taka strata może i nie rusza nikogo w czasach przewidywalnych ekonomicznie, ale w trudnych czasach, w których to wiele osób traci pracę taka strata może być jak wyrok śmierci. Mowa tu o tym, że te zapomogi dla nie pracujących matek nie rosną, a ceny produktów w sklepach tak. Dlatego też ludzie są poważnie zaniepokojeni o przyszłość i jeśli już dojdzie do tego typu utraty pracy, to starają się uczynić jak najwięcej by zła sytuacja nie uległa pogorszeniu, czyli te osoby tworzące rodzinę po stracie pracy przez żonę zaczynają uważniej wydawać pieniądze i oszczędzać jak najwięcej się da.

Inne ważne wzmianki.

Wiadomo nie od dziś o tym, że pewna część kobiet stara się bardziej, czyli jeśli te kobiety tracą pracę, to starają się też żyć jak najkrócej na zapomogach i szukają kolejnej pracy. W stabilnych czasach znalezienie kolejnej i być może lepszej to raczej nie problem, ale wtedy gdy nastaje ten dość głęboki kryzys ekonomiczny, który wywołała pandemia z pracą nie jest łatwo i lepiej jest wtedy gdy tę zapomogę dostaje się o miesiąc lub dwa dłużej, bo to pomaga.