Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu zaprasza

Szkoła policealna to świetna opcja zarówno dla tych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, jak i tych, którzy chcą uczyć się zupełnie nowego zawodu od podstaw.

Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego - Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego  w Sosnowcu i Zawierciu przygotowało mnóstwo ciekawych kierunków                                 i praktyczne przygotowanie do zawodów: technik sterylizacji medycznej, technik elektroradiolog, technik usług kosmetycznych, technik masażysta, higienistka stomatologiczna, terapeuta zajęciowy, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, opiekun w Domu Pomocy Społecznej, asystentka stomatologiczna, asystent osoby niepełnosprawnej.

Kierunek ukończysz z państwowym dyplomem zawodowym, uprawniającym do wykonywania zawodu w Polsce i wszystkich krajach Unii Europejskiej. A wszystko za darmo!

Aby rozpocząć wymarzoną karierę w branży medycznej, nie trzeba posiadać matury. Wystarczy wykształcenie średnie. Wybierz bezpłatny kierunek w szkole medycznej i zdobądź pewny zawód w krótkim czasie.

Nie umiemy się nudzić ciągle poszerzamy zakres świadczonych przez nas usług. Nowy proponowany kierunek podologia  - podolog nie jest lekarzem - to zawód ściśle związany z kosmetologią. Choć ważna jest współpraca takich specjalistów z dermatologami, chirurgami, a nawet diabetologami. Poza tym, żeby zostać podologiem, wystarczy przyjść do nas. Jednym z najważniejszych zadań podologa jest rozpoznanie zmian patologicznych dolnych kończyn. Jednocześnie specjalista określa przyczyny tych dolegliwości i wybiera odpowiednią terapię. Poza tym podolog wykonuje zabiegi kosmetyczne, mające na celu poprawę wyglądu stóp oraz sposobu ich funkcjonowania. Wśród tych czynności znajduje się m.in. obcinanie paznokci, zmiękczanie i usuwanie naskórka, a nawet pozbywanie się odcisków czy zgrubień. Oczywiście to są jedynie podstawowe zadania tego specjalisty, a lista jego obowiązków jest jeszcze dłuższa.

Ponadto w RCKU możesz odbywać również szkolenia, które dostępne były tylko w dużych ośrodkach.

Absolwenci szkół zostają profesjonalistami w swojej dziedzinie, szkoła bierze odpowiedzialność za karierę każdego z nich.

Chcesz pracować w placówce medycznej, gabinetach lekarskich lub stomatologicznych a może żłobku, ośrodkach wellness lub SPA?

Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego

Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego  w Sosnowcu ul. Stalowa 9a, tel. 32 292 01 91 www. rcku.nazwa.pl

Medyczna Szkoła Policealna Województwa Śląskiego  w Sosnowcu oddział w Zawierciu ul. Żabia 19b, tel. 32 671 21 01 www. rcku.nazwa.pl