Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Do Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu wpłynęły podziękowania od jednego z uczestników interwencji, do której doszło na sosnowieckim odcinku trasy DK-94. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podjęli ją po tym, jak auto mieszkańca Gostyni uległo awarii. Mundurowi zabezpieczyli miejsce i szybko pomogli przepchnąć pojazd w bezpieczne miejsce.

W podziękowaniach, które wpłynęły do Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu, mężczyzna napisał:

„Panie Komendancie zwracam się do Pana, ponieważ chciałem wyrazić swoje gorące słowa podziękowania Panom Funkcjonariuszom sierżantowi Dariuszowi Stolarek oraz sierżantowi Kamilowi Kawka za okazaną pomoc oraz profesjonalizm podczas pełnionej służby w dniu 30.04.2021 roku. W tym dniu miałem wyznaczoną wizytę w Ośrodku Zdrowia (...) i niestety pojazd, którym poruszałem się, uległ awarii. Nie byłem w stanie go uruchomić ze względu na słaby akumulator oraz inne powstałe uszkodzenia, nikt z przejeżdżających nie zatrzymał się, aby mi pomóc, jedynie w/w Funkcjonariusze wykazali się empatią, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli przestawić pojazd w bezpieczne miejsce, niezagrażające ruchowi innych pojazdów. Jestem naprawdę pod bardzo dużym wrażeniem profesjonalizmu oraz sposobu podejścia Funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu oraz przede wszystkim chcę jeszcze raz wyrazić swoje słowa najwyższego uznania”.

Policjanci pomogli kierowcy przepchnąć jego niesprawny pojazd w bezpieczne miejsce. Pamiętajmy, że tego rodzaju sytuacje mogą nieść ze sobą spore zagrożenie – nie wahajmy się jak najszybciej zwrócić z prośbą o pomoc do służb. Wówczas miejsce zdarzenia zostanie sprawnie zabezpieczone, a uszkodzony pojazd w bezpieczny sposób zostanie usunięty z drogi.