Dzielnicowi z Komisariatu II w Sosnowcu - prelekcja o bezpieczeństwie na ferie

Mundurowi przeprowadzili spotkanie w Szkole Podstawowej nr 42, omawiając zasady bezpiecznego zachowania podczas zbliżających się ferii. Dzielnicowi mówili o zagrożeniach na śniegu, lodzie i na drodze oraz przypomnieli zasady postępowania w niebezpiecznych sytuacjach.
Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Sosnowcu odwiedzili uczniów klas I–VIII. Spotkanie miało formę prelekcji i rozmowy - policjanci w przystępny sposób wyjaśniali, jakie sytuacje mogą spotkać dzieci podczas zimowego wypoczynku.
Mundurowi podkreślali, że bezpieczeństwo zależy od rozsądnych decyzji i przestrzegania prostych zasad. Policjanci zachęcali do wzajemnej troski o kolegów i koleżanki. Spotkanie było interaktywne - uczniowie zadawali pytania i dzielili się doświadczeniami.
Policjanci przypomnieli dzieciom zalecenia dotyczące ferii, w tym:
- korzystać wyłącznie z wyznaczonych i bezpiecznych miejsc do zabaw na śniegu oraz jazdy na sankach i łyżwach,
- nigdy nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne, nawet jeśli lód wydaje się gruby,
- zachować ostrożność podczas poruszania się po drogach i używać elementów odblaskowych,
- informować rodziców lub opiekunów, gdzie i z kim spędzają czas,
- unikać kontaktów z nieznajomymi i nie przyjmować od nich propozycji ani prezentów,
- dbać o bezpieczeństwo w domu - nie używać urządzeń elektrycznych bez zgody dorosłych i zachować ostrożność wobec ognia,
- reagować na niebezpieczne sytuacje i w razie potrzeby korzystać z numerów alarmowych.
Działania profilaktyczne policjantów miały na celu przygotować najmłodszych do bezpiecznego wypoczynku i uświadomić zagrożenia związane z feriami.
na podstawie: KMP w Sosnowcu.
Autor: krystian

