Sosnowiecka dominacja

Podium dla szablistek z Sosnowca. Podczas szermierczej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lublinie zawodniczki TMS Zagłębie sięgnęły po komplet medali w rywalizacji indywidulanej. Także w rywalizacji drużynowej wszystkie medale pojechały do Sosnowca.

W zmaganiach indywidualnych Paulina Porada w finale turnieju pokonała Zuzannę Poradę 15:13. Brązowe medale wywalczyły Zuzanna Lenkiewicz oraz 14-letnia Karolina Hofman. Miejsca pozostałych zawodniczek z Sosnowca: 9 była Ewa Zając (TMS Zagłębie), 13 Emilia Habryn (TMS Zagłębie), 14 Gabriela Wójcik (Zagłębiowski Klub Szermierczy), 15 Kalina Kordel (ZKS), 17 Klaudia Kozioł, 22 Zofia Pieniążek, 24 Julia Pilewska (wszystkie TMS Zagłębie).

W turnieju drużynowym pierwsza drużyna TMS Zagłębie w składzie: Zuzanna Porada, Zuzanna Lenkiewicz, Paulina Porada i Julia Pilewska w finale imprezy pokonał 45:17 TMS II Zagłębie walczące w składzie: Klaudia Kozieł, Ewa Zając, Karolina Hofman, Emilia Habryn.

Na najniższym stopniu podium stanęły szablistki z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego walczące w składzie: Gabriela Wójcik, Kalina Kordel, Marta Aksamit, Agata Sajnóg.