Policja Sosnowiec: POTRZEBNA KREW DLA POLICJANTA
Nasz kolega Bartosz Mazur pilnie potrzebuje krwi. Miesiąc temu zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę. Kilka dni temu rozpoczął pierwszy etap długotrwałego leczenia w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie na Oddziale Klinicznym Hematologii i Profilaktyki Chorób Nowotworowych. Bartosz jest policjantem od 2003 roku, obecnie służbę pełni w KWP w Katowicach.
Bartosz Mazur to 37-letni policjant, do tej pory bardzo aktywny. Uprawia kolarstwo, biegi długodystansowe oraz ekstremalne wyprawy rowerowe. Niestety na jakiś czas musi odłożyć swoje sportowe pasje. Krew można oddać z każdego miejsca w Polsce. Przy jej oddawaniu należy zaznaczyć, że jest przeznaczona dla policjanta, który przebywa w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie na Oddziale Klinicznym Hematologii i Profilaktyki Chorób Nowotworowych (Chorzów ul. Strzelców Bytomskich 11).
A już w najbliższy wtorek, 26 maja br.,o godzinie 9.00, przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach odbędzie się zbiórka krwi, która również będzie przeznaczona na ten cel. W związku z tym, że poszukiwany jest również bliźniak genetyczny Bartosza, w mobilnym Centrum Krwiodawstwa będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku. Zapraszamy do udziału w zbiórce policjantów, przedstawicieli wszystkich służb mundurowych oraz mieszkańców Katowic.
Przypomnijmy, że dawcą krwi może zostać osoba, która nie ma żadnych dyskwalifikujących jej chorób, mieszcząca się w określonej grupie wiekowej i wagowej czyli między 18 a 65 rokiem życia, ważąca nie mniej niż 50 kg.
(KWP w Katowicach/ mw)
Komenda Miejska Policji w Sosnowcu, policja.pl/pol/aktualnosci/188827,Potrzebna-krew-dla-policjanta.html
Ostatnie Artykuły

Łuki zamgławiające wracają do Sosnowca. Pomogą przetrwać upał

Podwórkowy MopsikoBus jedzie do Klimontowa. Atrakcje czekają w parku

Maczki znów pobiegną dla Janusza Nabrdalika. Do wyboru trzy trasy

Mopsikobus w Milowicach. Policjanci pokazali dzieciom, jak uniknąć zagrożeń

Montaż klimatyzacji na własną rękę? To może skończyć się wysoką karą

Nowy neon przy Dęblińskiej. Po uruchomieniu ruszy spacer

Żar nad Sosnowcem. IMGW ostrzega przed temperaturą powyżej 36°C

Rodzinny spacer nad Białą Przemszą połączy przyrodę i wspólny odpoczynek

Patron ronda w Zagórzu miał wspierać powstańców i prowadzić szpital

W Sosnowcu będzie można skonsultować pomysł na projekt z funduszy UE

Mieszkańcy Sosnowca tracą czas w pracy, domu i drodze. Są wyniki ankiety

Dwie ulice z utrudnieniami. Kierowcy muszą liczyć się z zamknięciami

Ekologiczne warsztaty dla dzieci w Sosnowcu. Gleba, klimat i rośliny

Czerwone tramwaje zmienią barwy. Żółty Transport GZM pojawi się na torach
Przydatne dane teleadresowe
- Centrum Zdrowia Dziecka i Rodziny im. Jana Pawła II w Sosnowcu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu - kontakt, godziny, obiekty
- Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna Nr 1 w Sosnowcu - kontakt i dane
- Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Sosnowcu - kontakt, godziny, GPSZOK i zasady segregacji
- Sąd Rejonowy w Sosnowcu - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Areszt Śledczy w Sosnowcu - kontakt, adres i zasady odwiedzin
