Rewitalizacja ulicy Staszica. Po wodociągach czas na torowisko tramwajowe

Rozpoczęła się przebudowa torowiska wzdłuż ulicy Staszica zlecona przez Tramwaje Śląskie. Przypomnijmy, że w ulicach: Staszica, Piotrkowskiej i Okrzei trwa modernizacja sieci wodociągowej. Zwieńczeniem prac w tym rejonie będzie nowy asfalt na całej jezdni.

Za inwestycję tramwajową na Konstantynowie odpowiada firma Tor-Krak z Krakowa. Remont obejmuje odcinek torowiska wzdłuż ul. Staszica do trójkąta torowego przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei. W związku z tymi robotami trasa linii nr 24 została skrócona. Tramwaje kursują  w relacji Sosnowiec Dworzec PKP – Konstantynów Centrum Handlowe. Linia obsługiwana będzie taborem dwukierunkowym, a krańcowy przystanek w Konstantynowie obsługiwany będzie w dotychczasowej lokalizacji. Cała inwestycja ma zostać zrealizowana do końca sierpnia.

Prace przy przebudowie sieci wodociągowej powinny się z kolei zakończyć na przełomie maja i kwietnia. W ramach wartej blisko 3,1 mln zł inwestycji  przebudowywany jest 2 km odcinek sieci wodociągowej. Nowy wodociąg pojawi się na całej długości ulicy Staszica oraz w ok. 300-metrowym fragmencie ul. Okrzei i 200-metrowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Po zakończeniu prac na całej długości ulicy Staszica i we fragmencie ul. Okrzei, do Szkoły Podstawowej nr 16. zostanie odtworzony chodnik (po prawej stronie jadąc od centrum miasta). Remont wiąże się z zamknięciem drogi na czas prac, a jedynie z chwilowymi utrudnieniami, ponieważ zadanie wykonywane jest metodą bezwykopową. To oznacza, że jedynie w kilku miejscach drogi pojawią się niewielkie wykopy.