7 marca  już po raz siódmy odbyły się Międzyszkolne Zawody Ratownictwa Przedmedycznego „Każdy z nas jest ratownikiem 2019”.  Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami w siedzibie jednego z organizatorów - na hali sportowej VII LO im. K.K. Baczyńskiego  w Sosnowcu. W tym roku do udziału w zawodach zapraszali: Szkoła Podstawowa nr 6 w Sosnowcu, VII Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu oraz Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej,  a  Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Konkurs zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, w tegorocznej edycji  uczestniczyło aż 18 drużyn z sosnowieckich szkół. Celem zawodów jest propagowanie idei niesienia pomocy innym oraz nabywanie wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą teoretyczną podczas testu oraz umiejętnościami praktycznymi na przygotowanych wcześniej stanowiskach symulujących różne zdarzenia związane z wypadkami. Najlepsze drużyny otrzymały cenne nagrody, medale, puchary i dyplomy. Wszyscy uczestnicy drobne upominki od organizatorów. Nie zabrakło również dobrej zabawy oraz czegoś smacznego ... Najmłodszymi uczestnikami konkursu byli uczniowie szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 27 im. Stanisława Wyspiańskiego w Sosnowcu, których organizatorzy docenili specjalnymi upominkami.

Uczniowie w tym roku zostali podzieleni na trzy grupy, które wymieniały się podczas trwania całego konkursu. W przerwie między konkurencjami praktycznymi a testem sprawdzającym teorię młodzi ratownicy mogli uczestniczyć w ciekawym wykładzie z dietetyki, który dla uczniów przygotowała i przeprowadziła pani Joanna Wardenga - Dietetyk Kliniczny.

Sędziami zawodów byli ratownicy z Pogotowia Ratunkowego. Przygotowane przez nich zadania "APTECZKA", "LEŚNIK" i "OBIAD" tegorocznej edycji okazały się być wyzwaniem. Wszystkie drużyny poradziły sobie z udzielaniem pomocy, w tym roku na podium stanęli następujący uczniowie:

  • I miejsce w konkursie zdobyła drużyna nr 12 ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Sosnowcu w składzie: Agata Główka, Justyna Główka, Emilia Cembrzyńska pod opieką pani Joanny Sypek
  • II miejsce w konkursie zdobyła drużyna nr 8 ze Szkoły Podstawowej nr 35 im. Armii Krajowej w Sosnowcu w składzie: Julia Witwicka, Rozalia Matusik, Malwina Gardzińska pod opieką pani Agnieszki Rokity
  • III miejsce w konkursie zdobyła drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Sosnowcu w składzie: Patrycja Seweryn, Aleksandra Cieślik, Jakub Mazurek pod opieką pani Joanny Sypek

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do konkursu za rok.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.