Piotr Fochtman zwyciężcą II Konkursu Pianistycznego

Uczeń V klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Jana Kiepury w Sosnowcu Piotr Fochtman uczący się w klasie fortepianu pana Tomasza Śliwińskiego został zwycięzcą II Konkursu Pianistycznego "Piano e Forte" (Wieliczka/Kraków 01-09.03.2019 r.) organizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych w Wieliczce i Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato w Krakowie. 

„Piano e Forte" to innowacyjny konkurs, mający na celu inspirowanie młodych pianistów do pogłębiania wiedzy z zakresu historii instrumentu, zwiększania świadomości dotyczącej praktyk wykonawczych oraz poznawania nurtów interpretacyjnych oraz literatury fortepianowej różnych epok. 

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej uczestnicy musieli wykazać się szczegółową wiedzą z zakresu historii oraz budowy fortepianu, w drugiej rozpoznawali ze słuchu fragmenty z literatury fortepianowej, natomiast w trzeciej wykonywali przygotowany repertuar oraz omawiali zawarte w nim problemy techniczne, wykonawcze oraz interpretacyjne. Realizowali także zadania a praktyk wykonawczych gry na fortepianie. 

W konkursie wzięło udział ok. 50 uczestników z całej Polski. Honorowy patronat nad konkursem objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Włoski Instytut Kultury w Krakowie, Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino, Instytut Francuski w Krakowie, Konsul Generalny Francji w Krakowie Frederic de Touchet, Katedra Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie, Kierownik Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej w Krakowie prof. dr hab. Andrzej Pikul oraz prof. Benjamin Vogel (Szwecja).

https://www.facebook.com/zsmsosnowiec/posts/2714529188563178


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.