Kreatywny Senior - zaproszenie [12.02.2024]
Odkryj zielony zakątek miasta w słoiku! Poznaj tajniki tworzenia ekosystemów i zgłębij wpływ natury na dobre samopoczucie podczas unikatowych warsztatów dla seniorów.
  • Unikalne warsztaty rękodzielnicze dla seniorów.
  • Tworzenie ekosystemów w szklanych słoikach.
  • Edukacyjna prelekcja o roli lasów i oleju palmowego.
  • Wymagane zgłoszenia i szczegóły organizacyjne.

W sercu naszego miasta kryje się miejscówka, która raz w miesiącu zamienia się w oazę kreatywności dla doświadczonych życiem entuzjastów rękodzieła. Tym razem, 12 lutego, o godzinie 17.00, w przestrzeni Sali Edukacyjnej Zagłębiowskiej Mediateki, seniorzy będą mieli okazję stworzyć własne mini-ekosystemy zamknięte w szklanych naczyniach, które przemienią domowe parapety w bujne zielone lasy.

Spotkanie będzie nie tylko okazją do rozwijania swoich umiejętności manualnych, ale również momentem refleksji nad ważną rolą lasów w naszym środowisku - wszystko to za sprawą inspirującej prelekcji. W ramach przygotowań do warsztatów proszone są osoby zainteresowane uczestnictwem o przyniesienie ze sobą szklanego słoja, który posłuży jako dom dla małych roślin. Chociaż przynoszenie sadzonek kwiatów jest opcjonalne, z pewnością wzbogaci doświadczenie i pozwoli na personalizację swojego małego zielonego zakątka.

Niezbędne materiały zostaną dostarczone przez organizatorów, co pozwoli uczestnikom skupić się na procesie twórczym bez zbędnych obaw. Aby zapewnić sobie miejsce na tych popularnych warsztatach, niezbędne jest wcześniejsze zapisanie się w wyznaczonym miejscu bądź kontakt telefoniczny. To wyjątkowa okazja, by w przyjaznej atmosferze nauczyć się czegoś nowego, podzielić się doświadczeniami i zainspirować do dalszych poszukiwań w świecie przyrody.


Wg inf z: Biblioteka w Sosnowcu