W czwartek dzielnicowi z sosnowieckiej „dwójki” odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 3 w Sosnowcu, gdzie z myślą o najmłodszych przeprowadzili zajęcia edukacyjne o bezpieczeństwie. Pogadankę uatrakcyjniła obecność policyjnej maskotki – Sznupka. Każdy maluch po spotkaniu z policjantami wie już, w jaki sposób zachowywać się, gdy zaczepi go nieznajoma osoba, a także zna zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Dzielnicowi omówili podstawowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym – poruszyli temat przechodzenia przez przejścia dla pieszych, a także zasady przewożenia dzieci w samochodzie. Sporo czasu poświęcili również bezpieczeństwu podczas spędzania wolnego czasu oraz w trakcie zabawy z rówieśnikami. 
Maluchy dowiedziały się również, w jaki sposób reagować, gdy mają do czynienia z agresywnym zwierzęciem. Po raz kolejny mundurowi ostrzegli przedszkolaków, aby nie reagowały na zaczepki osób, których nie znają, a w razie wystąpienia takiej sytuacji – szybko powiadomiły o tym osobę dorosłą lub Policję. Dzielnicowym podczas wizyty towarzyszyła maskotka śląskiej Policji, pies Sznupek, który uatrakcyjnił policyjne odwiedziny. 

  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę i maskotkę policyjną Sznupka z grupą przedszkolaków.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę z grupą przedszkolaków.
  • Zdjęcie przedstawia umundurowaną policjantkę siedzącą przy stole.