Jakie badania wykonuje urolog w Warszawie?

Urolog to lekarz, który zajmuje się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego u mężczyzn i kobiet. Specjalista jest w stanie wykryć wszelkie niekorzystne zmiany zdrowotne i pomóc w zażegnaniu konkretnych problemów. Dobry urolog Warszawa korzysta z różnych badań, które pozwalają na zdobycie dużej wiedzy na temat funkcjonowania organizmu i które przede wszystkim umożliwiają zachowanie dobrego zdrowia i samopoczucia. Wizyty u urologa są zalecane zarówno przy problemach z układem moczowym, jak i w ramach profilaktyki, aby szybko wykryć niepokojące zmiany i ewentualne choroby.

Urolog Warszawa - najczęściej wykonywane badania

Konsultacja urologiczna polega na wykonaniu wielu różnorodnych badań w zależności od występującego problemu. 

Najpopularniejsze są badania palpacyjne. Dobry urolog jest w stanie w ten sposób wykryć wiele zmian i nieprawidłowości. Najczęściej jednak badania fizykalne są tylko wstępem do diagnozy i muszą być uzupełnione innymi wynikami.

Zarówno urolog dziecięcy, jak i skierowany do dorosłych wykonuje również badania moczu. Szczegółowa analiza pozwala skutecznie zdiagnozować choroby układu moczowo-płciowego i zastosować skuteczne leczenie.

W klinice nowotworów układu moczowego powszechnie wykonuje się także PSA badanie. Urolog Warszawa Bielany na podstawie wyników badania jest w stanie wykryć raka prostaty. Przekroczona PSA norma może świadczyć o rozwoju choroby nowotworowej i wymaga podjęcia natychmiastowego leczenia. Warto regularnie sprawdzać PSA całkowity, aby szybko wykryć ewentualny rozwój choroby.

Urolodzy mogą także wykonywać USG układu moczowego. Prześwietlenie może dotyczyć nerek, gruczołu krokowego, pęcherza moczowego i wielu innych. Badanie charakteryzuje się wysoką skutecznością i jest ważnym elementem postawienia diagnozy.

To tylko niektóre badania, które może przeprowadzić urolog prywatnie. Dokładny zakres jest zależny od rodzaju problemu i diagnozy wstępnej. Wybierając się do lekarza urologa można liczyć na wykonanie wielu badań, które mają na celu pomóc w uzyskaniu dokładnego obrazu wszelkich zmian i zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Czy warto wybrać się do urologa prywatnie?

Urolog dziecięcy oraz skierowany do dorosłych to lekarz, do którego warto udać się prywatnie. Przede wszystkim urolog Warszawa przyjmujący prywatnie jest w stanie zaoferować krótki czas oczekiwania na wizytę. Dodatkowo wybierając centrum medyczne można liczyć na wykonanie wszystkich badań w jednym miejscu. Bez względu czy problemem jest nietrzymanie moczu czy problem dotyczy kamicy moczowej można otrzymać pełną pomoc medyczną i zażegnać konkretne problemy. Wizyta prywatna u urologa to inwestycja w zdrowie, na którym nie należy oszczędzać.