W ubiegłą sobotę w ogrodach parafialnych odbył się festyn pod hasłem „Św. Florian – dzieciom". Brali w nim udział sosnowieccy dzielnicowi z tutejszego Komisariatu III. Towarzyszył im oczywiście uwielbiany przez dzieci Sznupek.

W trakcie imprezy zaproszeni dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Sosnowcu - st.asp. Małgorzata Mikitiuk, sierż.szt. Paweł Jóźwiak oraz sierż.. Natalia Molenda przedstawili uczestnikom sprzęt oraz wyposażenie, z jakiego korzystają podczas codziennej służby. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz policyjnego radiowozu oraz spotkanie z policyjną maskotką, Sznupkiem. Udział w zabawie wzięli również policyjni przewodnicy psów, którzy zorganizowali pokaz szkolenia psa służbowego dla najmłodszych.
Spotkania z mieszkańcami są dla nas zawsze bardzo miłym wydarzeniem. To zawsze okazja do wymiany informacji, a także do przekazania wiedzy o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Serce aż samo rośnie, kiedy dzieci bezbłędnie odpowiadają na zadawane przez policjantów pytania. Do zobaczenia na kolejnych festynach i piknikach!