W jakich sytuacjach lekarze korzystają z rękawic nitrylowych?

W wielu branżach niezbędne jest zakładanie jednorazowych rękawiczek podczas pracy. Najczęściej korzystają z nich lekarze. Aby zapewnić sobie większy komfort, coraz częściej decydują się na użycie rękawiczek nitrylowych, które mają wiele zalet. Kiedy najczęściej są wykorzystywane przez lekarzy?

Czym charakteryzują się rękawiczki nitrylowe?

Nitryl to niezwykle wytrzymałe tworzywo z kauczuku syntetycznego, przypominające gumę. Jego najważniejsze właściwości to przede wszystkim:

  • Trwałość - są odporne na uszkodzenia, dlatego sprawdzą się w każdych warunkach. W przeciwieństwie do rękawiczek lateksowych są bardziej wytrzymałe w przypadku kontaktu z ostrymi narzędziami.
  • Wygoda - tworzywo jest na tyle elastyczne, że idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Dodatkowo rękawiczki dostępne są w kilku rozmiarach, więc każdy użytkownik znajdzie odpowiednie dla siebie. Nitryl to tworzywo, które nie powoduje reakcji alergicznych, nawet przy codziennym, długotrwałym użytkowaniu.
  • Bezpieczeństwo - ich wytrzymałość stanowi silną barierę przed kontaktem z innym ciałem lub płynem. Chroni przed bakteriami, drobnoustrojami czy niebezpiecznymi substancjami. Ich prawidłowe stosowanie daje pewność, że nie dojdzie do zakażenia.

Kiedy lekarze korzystają z rękawiczek z nitrylu?

Rękawiczki jednorazowe są niezbędne w każdej w sytuacji wymagającej bezpośredniego kontaktu z pacjentem lub jakimikolwiek płynami. Te wykonane z nitrylu sprawdzą się idealnie podczas wielogodzinnych operacji. Ich perfekcyjne dopasowanie do kształtu dłoni umożliwia precyzyjne ruchy, które są niezwykle istotne podczas poważnych ingerencji chirurgicznych. Dodatkowo nie wywołują podrażnień i gwarantują komfort podczas stosowania. Jest to szczególne ważne dla osób, których skóra źle znosi kontakt z lateksowymi, pudrowanymi rękawiczkami. Co ważne - nitryl jest bezzapachowy, więc korzystanie z tego rodzaju rękawiczek będzie o wiele przyjemniejsze dla osób wrażliwych na intensywne zapachy. Bez wątpienia ma to znaczenie w gabinetach zabiegowych, których pracownicy spędzają całe dnie w rękawiczkach.

Dzięki temu, że są one odporne na działanie różnego rodzaju substancji - nawet chemicznych, zapewniają również pełne bezpieczeństwo podczas badań diagnostycznych w laboratoriach.

Rękawiczki nitrylowe medyczne z pewnością zapewnią większy komfort codziennej pracy w każdej dziedzinie medycyny. A co ważniejsze - zagwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo zarówno lekarzom czy pielęgniarkom, jak i ich pacjentom.