Jak powinna ubrać się świadkowa na ślub?

Zawarcie małżeństwa to zawsze znaczące wydarzenie w życiu człowieka. Nawet jeśli nie Ty stajesz na ślubnym kobiercu, to i tak zapewne chcesz wyglądać pięknie; aby w pełni docenić podniosłość chwili.

Na barkach świadków złożono zaszczytne brzemię – nie tylko spełniają oni formalne funkcje – bez nich ślub nie mógłby się odbyć! – ile jeszcze powinni wspierać parę młodą oraz zadbać o to, aby ceremonia przebiegła pomyślnie. Nie uciekną przy tym od obiektywu aparatu ani nie unikną licznych ujęć podczas kręcenia pamiątkowego filmu. Dlatego tak ważne jest, aby mieć na sobie adekwatny strój. Co warto założyć? Przekonajmy się!

Kilka zasad, które pomogą Ci dobrać stylizację na wesele:

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, które pomogą świadkowej dobrać właściwy strój – i to taki, w którym będzie czuła się komfortowo – i brzmią one następująco:

* Unikaj stylizacji w kolorach bieli, kremu i ecru – są one zarezerwowane dla panny młodej. Nie staraj się z nią w żaden sposób rywalizować; to w pełni jej dzień i ona powinna skupiać na sobie uwagę na sali.

* Zapytaj pary młodej, czy oczekują od Ciebie założenia ubrań w konkretnych kolorach – niekiedy nowożeńcy chcą, aby rodzice, świadkowie i drużbowie postawili na stylizacje w wyznaczonych barwach. Być może wtedy zasada „biel tylko dla panny młodej” nie będzie obowiązywać. Ładna sukienka od Fasardi doskonale sprawdzi się podczas wesela bez względu na wymagany dress code.

* Unikaj strojów zbyt odsłoniętych, przyciągających uwagę otoczenia. Kluczowa zasada wesel: to para młoda powinna przyciągać uwagę. Ślub to nie konkurs, który wygrywa osoba sprawiająca, że jest inaczej.

* Zadbaj o swoją wygodę. Nie wymuszaj na sobie założenie czegoś, w czym nie czujesz się dobrze. Wesele trwa co najmniej kilka godzin – obcierające buty, sukienka nieprzepuszczająca powietrza, zbyt ciasny gorset sprawią, że przeżyjesz prawdziwy koszmar. Najlepszą opcją jest sprawdzenie, czy wszystkie elementy garderoby są odpowiednie i ponoszenie ich przed ważnym wydarzeniem.

Klasyczne fasony dla świadkowej

Jako świadkowa musisz być przede wszystkim elegancka i szykowna. Dlatego postaw na stylizacje, które subtelnie zaznaczą zalety Twojego ciała. Sukienka ołówkowa marki Fasardi doskonale sprawdzi się, jeśli chcesz mieć na sobie wytworną odzież, która z klasą podkreśli zaszczytną rolę, przypadającą Ci na ślubie bliskich osób.

Ołówkowe sukienki uchodzą za jedne z najbardziej eleganckich. Dodają niezastąpionego szyku i jednocześnie uwidaczniają kobiecą sylwetkę. Te w pastelowych barwach doskonale sprawdzą się na weselu – ponadto, są niezwykle wygodne. Jeśli jednak nie czujesz się swobodnie w dopasowanych do ciała ubraniach, postaw na sukienki z rozszerzanym dołem.

Sukienki rozkloszowane dodadzą nosicielce zwiewności i subtelnie podkreślą młodzieńczego ducha.

Nie przepadasz za nimi, a może chcesz postawić na coś oryginalnego i jednocześnie eleganckiego? Koniecznie sprawdź kombinezony. W połączeniu z butami na wyższym obcasie z łatwością stworzysz stylizację z klasą, która jednocześnie nada Ci niebanalnego wyglądu.