Sposób na idealnie przystrzyżony trawnik dzięki robotowi koszącemu

Większość z nas miała już do czynienia z koszeniem trawnika. Dla wielu nie jest to przyjemna czynność szczególnie wtedy, gdy posiadamy duży trawnik. Istnieje jednak sposób aby mieć idealnie przystrzyżony trawnik z minimalnym zaangażowaniem z naszej strony. Mowa o robotach koszących, które codziennie dbają o nasz ogród.

Automatyczne kosiarki poruszają się samodzielnie. Potrafią one codziennie kosić trawnik w ustalonych przez nas godzinach. Na rynku znaleźć możemy wiele modeli takich robotów koszących. Ich cena zależeć będzie od tego, jak zaawansowane technologicznie będzie to urządzenie. Jednak z pewnością będzie to zakup udany, jeśli posiadamy trawnik o dużej powierzchni.

Jak wybrać odpowiedniego robota koszącego?

Jak wyżej wspomnieliśmy wybór robota koszącego jest naprawdę spory. Mogą się one różnić rozmiarem ostrzy, kół czy regulacją wysokości. Co więcej, niektóre automatyczne kosiarki oferują także specjalną aplikację mobilną, dzięki której możemy bez problemu programować działanie urządzenia.

Decydując się na robota koszącego musimy mieć na uwadze powierzchnię naszego trawnika. Ważne są także właściwości jezdne urządzenia, możliwość omijania przeszkód w ogrodzie czy poziom zaawansowania technologicznego. Niektóre roboty mają funkcję tworzenia map, dzięki czemu precyzyjnie wyznaczają one swój obszar pracy. Warto także pamiętać o funkcji antykradzieżowej, aby jak najlepiej zabezpieczyć naszą kosiarkę.

Im droższe modele, tym więcej funkcji będą one posiadać. Możemy zdecydować się na robota koszącego posiadającego np. czujnik deszczu. W ten sposób tuż przed spodziewanym deszczem wróci on do swojej stacji dokującej. Przydatny dla niektórych osób będzie kluczyk chroniący przed uruchomieniem urządzenia przez dzieci lub zwierzęta. Niektóre kosiarki posiadają także alarm, który informuje nas o utknięciu lub przewróceniu się urządzenia. Jeśli poszukujesz sprawdzonego montażu robotów koszących zajrzyj na https://brzozowisko.com/roboty-koszace/

Przygotowanie robota koszącego do pracy

Aby robot koszący poprawnie działał należy odpowiednio przygotować go do pracy. Przede wszystkim musimy pamiętać o wyznaczeniu obszaru, gdzie kosiarka będzie miała przycinać trawę. Z reguły używa się do tego przewód ograniczający, który ustawia się w pętlę. Dzięki takim przewodom możemy również odznaczyć takie strefy jak rabaty kwiatowe, aby robot ich nie przyciął.

Po ustaleniu obszaru pracy kosiarki czas na umiejscowienie stacji dokującej. Powinna ona znajdować się na środku ogrodu. Pamiętajmy o tym, żeby ustawić ją na prostym podłożu. Na końcu czeka nas konfiguracja robota koszącego oraz ustalenie harmonogramu jego pracy. W ten sposób urządzenie będzie gotowe do działania. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że automatyczna kosiarka nie poradzi sobie z wysoką trawą. Dlatego pierwsze koszenie powinno odbyć się za pomocą tradycyjnej kosiarki.

Podsumowanie

Przed zakupem urządzenia powinniśmy więc zwrócić uwagę na wielkość powierzchni naszego trawnika. Pamiętajmy o uwzględnieniu przeszkód w ogrodzie, takich jak oczko wodne czy roślinność. Jeżeli jeszcze nie wiesz na jakiego robota koszącego warto się zdecydować, koniecznie skontaktuj się z sprzedawcą, który pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie.