Jak wybrać doby klej do rzęs?

Klej do rzęs to podstawa w pracy każdej stylistki. Odpowiedni jego wybór ma niemały wpływ na efekt końcowy zabiegu, jak i przebieg stylizacji.

Dlaczego klej do rzęs jest taki ważny?

Początkujące stylistki często największą uwagę przywiązują do wyboru samych sztucznych rzęs, chcąc zaoferować swoim klientom maksymalnie ciekawą skalę możliwości. Nie ma w tym nic złego, natomiast warto z równym pietyzmem podejść do wyboru kleju do rzęs. To od niego w dużej mierze zależy, jak będzie ci się pracować, jak szybko będziesz musiała nakładać kolejne kępki, w końcu jak skuteczny i długotrwały będzie efekt.

Co wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim klej powinien być dostosowany do metody, którą pracujesz. Kleje do rzęs 1 do 1 będą różnić się od tych stosowanych przy metodzie 3D. Nie ma kleju uniwersalnego. Warto zdać sobie z tego sprawę już na samym początku. Oczywiście często koleje do metody objętościowej sprawdzają się też przy 1:1, ale już nie przy innych stylizacjach. Pod uwagę musisz wziąć także warunki panujące w gabinecie. Chodzi tutaj przede wszystkim o temperaturę i poziom wilgotności. Przy każdym kleju masz podany zakres warunków, w jakich sprawdza się klej – koniecznie zwróć na to uwagę. Warto także uważniej przyjrzeć się konsystencji. To często już bardzo indywidualna sprawa, ale nie wszystkie stylistki lubią pracować z klejami o płynnej, lejącej się konsystencji. Są takie, które zdecydowanie bardziej wolą produkty nieco gęstsze. To także lepsze rozwiązanie dla początkujących w tym zawodzie.