Lot paralotnią – niesamowite wrażenia na wyjątkowy prezent

Większość z nas przyzwyczaiła się do wręczania przedmiotów rzeczowych, tymczasem świetnym pomysłem jest podarowanie komuś możliwości przeżycia zupełnie nowego doświadczenia. Wyjątkowy prezent pełen emocji jakim jest lot paralotnią, to niesamowita propozycja, która zachwyci każdego obdarowanego, lubiącego nowe doznania.

Idealny prezent dla fanów silnych emocji

Lot paralotnią to wyjątkowy prezent pełen emocji od https://www.prezentzycia.pl/pl/o/lot-paralotnia, który doceni każdy wielbiciel silnych przeżyć. To wspaniała podniebna przygoda, która zapewnia niesamowite przeżycia i wspomnienia na całe życie. Co więcej, pierwszy lot z instruktorem może stać się początkiem wspaniałej, nowej pasji. Widoki podczas lotu są wspaniałe, a przeżycia związane z unoszeniem się w przestworzach niesamowite.

Komu podarować lot paralotnią?

Lot paralotnią na prezent, który znajdziemy na https://www.prezentzycia.pl/ to dobry pomysł dla każdej osoby. Doskonale sprawdzi się jako prezent na walentynki, rocznicę, urodziny, czy inne ważne wydarzenie. Na pewno taki prezent stanowi wspaniałą alternatywę dla kolejnego, nudnego upominku i choć nie pozostaje żadna materialna rzecz z obdarowanym, to otrzyma on coś znacznie cenniejszego: niezapomniane wrażenia na całe życie.Warto jednak pamiętać, że aby lot paralotnią był bezpieczny, obdarowany powinien:

• być sprawny fizycznie, ale oczywiście nie musi być typem sportowca. Chodzi o to, ze podczas startu będzie trzeba przebiec około 50 metrów, a i podczas lądowania trzeba współpracować z pilotem;

• mieć co najmniej 120 cm wzrostu – tak! Lot paralotnią może być również świetnym prezentem dla dzieci i młodzieży i jest dostępny już dla 10 – latków, o ile rodzice wyrażą na to zgodę;

• ważyć mniej niż 120 kg – w przeciwnym razie paralotnia może być nadmiernie obciążona (pilot, pasażer i ekwipunek), a pilot może mieć trudności z operowaniem paralotnią.

Jak wygląda lot paralotnią?

Pasażer nie musi się specjalnie przygotowywać do lotu paralotnią, jednak powinien pamiętać o odpowiednim ubiorze. Najlepiej wybrać wygodne, sportowe ubrania nie krępujące ruchów i porządne buty. Dobrze jeśli obuwie jest za kostkę i chroni staw skokowy przed urazami. Oczywiście, zwykłe sportowe trampki też się sprawdzą. Natomiast niedopuszczalne są sandałki, klapki, półbuty, czy buty na obcasach. Przed startem pilot przeprowadzi krótki instruktaż tak, aby pasażer wiedział jak ma się zachowywać i reagować podczas lotu. Pasażer otrzyma również kask i informacje o tym, jak będzie wyglądał lot. Warto pamiętać, że pasażer musi bezwzględnie słuchać poleceń pilota i nie może żadnych decyzji podejmować samodzielnie! Bezpieczeństwo zapewnia pilot, który ma odpowiednie doświadczenie i umiejętności potwierdzone odpowiednimi kursami lub szkoleniami i certyfikatami oraz uprawnieniami. Samodzielne loty paralotnią nie są dla każdego, ale z pilotem może polecieć właściwie każdy i korzystając z jego umiejętności przeżyć niesamowitą, podniebną przygodę. Pilot doskonale wie co robi, a jeśli pasażer mu się podporządkuje, to lot będzie prawdziwą przyjemnością!