Szablistki z Sosnowca ponownie najlepsze w kraju

Po sukcesach seniorski pora na juniorskie. Sosnowieckie szablistki nadawały ton wydarzeniom podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Chotomowie koło Warszawy.

W turnieju indywidualnym pań zwyciężyła Julia Cieślar z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, która w finale pokonała 15:6 Zuzannę Poradę, reprezentantką TMS Zagłębie Sosnowiec. Piąte miejsce zajęła Zuzanna Lenkiewicz, szósta była Paulina Porada (obie TMS Zagłębie), a na ósmym miejscu ukończyła zmagania Gabriela Wójcik (ZKSz Sosnowiec).

Także finał rywalizacji drużynowej był wewnętrzną sprawą sosnowieckich klubów. Tym razem górą były zawodniczki TMS Zagłębie w składzie Zuzanna Porada, Paulina Porada, Zuzanna Lenkiewicz, Karolina Hofman, które w finale wygrały 45:40 z ekipą ZKSz  (Julia Cieślar, Gabriela Wójcik, Kalina Kordel, Marta Aksamit).

W rywalizacji mężczyzn najwyżej z grona sosnowiczan uplasował się Maksymilian Brosch, który zajął 9 miejsce.W turnieju drużynowym mężczyzn szabliści TMS Zagłębie (Bartosz Marker, Michał Pardela, Rafał Sowula, Kajetan Raczyński) zajęli 6 miejsce, a reprezentanci ZKSz Sosnowiec ukończyli rywalizację na 9 miejscu.