Złap pisaka, zaprojektuj pluszaka. Wodociągi mają swoją maskotkę.

127 uczniów z 29 szkół zgłosiło swoje pomysły na maskotkę Sosnowieckich Wodociągów. Pluszowym ambasadorem spółki będzie Sosnowodek.


Decyzja była trudna, konkurencja duża, a projekty wyjątkowe. - Dlatego postanowiliśmy przyznać nie jedno, nie dwa, a siedemnaście wyróżnień! Prace dzieciaków okazały się tak dobre, że nagrodziliśmy tak wielu uczestników - mówi Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

To nie koniec. Każdy młody twórca, który dostarczył swój projekt, otrzymał zestaw gadżetów na lato. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i to właśnie decyzją pracowników Sosnowieckich Wodociągów S.A. Adam Gajewski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 im. Juliusza Słowackiego, odjechał hulajnogą Fiat 500. Jego Sosnowodek stanie się pluszowym ambasadorem i będzie od tej pory twarzą firmy.

- Mama wróciła ze sklepu i akurat wymyśliłem Sosnowodka. Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem – cieszył się Adaś Gajewski. Dzięki wygranej, szkoła Adasia otrzyma fontannę wody pitnej, z której będą mogli korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy placówki.

Do konkursu swoje prace zgłosiło łącznie 127 uczniów z 29 sosnowieckich szkół podstawowych. – Nie spodziewaliśmy się takiego zainteresowania naszym konkursem. To najprawdopodobniej była najpopularniejsza tego typu inicjatywa wśród firm wodociągowych w Polsce. Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólną zabawę – cieszył się Paweł Kopczyński.

Projekty były bardzo różnorodne. Nie zabrakło rysunków, malunków, wyklejanek, rzeźb czy prototypów maskotek. Każda koncepcja okazała się trafna i wpasowała się w specyfikę działalności Sosnowieckich Wodociągów. Wybór najlepszej okazał się niezwykle trudny, dlatego to pracownicy, w powszechnych wyborach, wyłonili Laureata. Od dziś Sosnowodek jest już częścią załogi i wodociągowej społeczności. – Oczywiście teraz zajmiemy się przeniesieniem pomysłu Adasia do rzeczywistości, a więc będziemy szukać firmy, która wykona maskotkę – dodaje prezes Kopczyński.

- Przyznam, że jestem pod ogromnym wrażeniem propozycji, jakie zostały zgłoszone w konkursie Sosnowieckich Wodociągów. Na dzieci i ich pomysłowość zawsze można liczyć. Prace są naprawdę fantastyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu zasłużyli na brawa - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Poza Laureatem nagrody głównej wyróżniono:
Wojciecha Łabuza
Jana Jankowskiego
Kamila Dąbrowskiego
Lenę Papkę
Lenę Giczan
Jakuba Kopaczka
Dominika Kosińskiego
Zofię Rabsztyn
Matriego Sanitskyi
Maję Kozę
Julię Jaguś
Julię Marcińską
Karola Więcka
Nadię Pietrasik
Aleksandrę Gruner
Maję Nowosad
Aleksandrę Szwejser

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbyło się 1 czerwca w Muzeum Pałacu Schoena w Sosnowcu.