Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Sosnowiec

Miejski Punkt Szczepień w Sosnowcu już działa

Pierwsze szczepienia w Miejskim Punkcie Szczepień w Sosnowcu ruszają we wtorek, już o godzinie 15. Punkt będzie działał siedem dni w tygodniu w godz. 10.00-20.00.

- Jesteśmy w stanie wykonywać 600 szczepień dziennie, ale jeśli byłaby możliwość zwiększenia dostaw szczepionek, tę liczbę można zwiększyć - mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na chwilę obecną, tygodniowo w nowym sosnowieckim punkcie będzie mogło zaszczepić się 4200 osób. - Pierwsza dostawa już za nami. We wtorek, przed południem otrzymaliśmy szczepionki firmy Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson - mówi Dariusz Skłodowski, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. sytuacji epidemicznej związanej z COVID-19.

Punkt mieszczący się na terenie Szkoły Muzycznej dysponuje doskonałym zapleczem logistycznym. Duży parking daje pewność, że nie zostaną zablokowane drogi dojazdowe.

- Szczepienia będą wykonywane przez pięć zespołów. Personel medyczny w większości wywodzi się z Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, z kolei obsługa administracyjna złożona jest z pracowników sosnowieckich jednostek sportu, kultura, opieki społecznej oraz wolontariuszy – podkreśla Anna Jedynak, pełnomocnik prezydenta Sosnowca ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej.

Przypominamy, że każda osoba, która chce zostać zaszczepiona będzie musiała się najpierw zarejestrować. Następnie otrzyma informację z miejscem szczepienia. Nie będzie szansy zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system. – Zachęcam do zapisów telefonicznych czy też przez internet, bo mamy jeszcze wolne miejsca – dodaje pełnomocnik Skłodowski.

Według danych z 3 maja, w Sosnowcu wykonano ponad 63500 szczepień. Dwoma dawkami zaszczepiono ponad 10 tysięcy osób.